June 25, 2024

Oturma Odanızı Düzenlerken İlk Almanız Gereken 5 Şey

Söz konusu tek bir oda bile olsa evle ilgili değişiklikler yapmak bazen çok yorucu ve stresli olabiliyor. Bir odayı dekore etmenin en pratik yolu, sahneyi oluşturmak için beş ya da daha büyük parçaya odaklanmaktır. Yaşam alanınızı tasarlarken,” büyük “parçaları ilk seferde doğru bir şekilde almak çok önemli. Bir oda için sağlam bir temel atarsanız, sadece hayatı deneyimledikçe sevdiğiniz şeyleri toplayarak orayı istediğiniz ve sevdiğiniz bir yaşam alanına çevirebilirsiniz.

Oturma odanızda köklü bir değişiklik yapmak istiyorsanız işte tasarımcılardan gelen birkaç dekorasyon tüyosu;

Kilim ve Halı Seçimi İle Başlayın!

Her ne kadar kilim ve halı seçimleri odanın diğer büyük eşyalarına göre şekilleniyor gibi görünse de aslında odanın tamamına etki eden bu parçayı en baştan seçmek daha doğru. Halı ve kilimler odayı oda yapıyorlar, alanı tanımlamaya, gürültü seviyelerine yardımcı oluyorlar ve odanın rahat hissettirmesini sağlıyorlar.

İkinci Olarak Oturma Alanına Karar Verin!

L koltuk mu, tek koltuk mu koltuk takımı mı? Odayı nasıl dolduracağınız sorusu oturma odasını dekore ederken sormanız gereken 2. Soru. Oturma grubunuz olması gerektiği gibi odada en çok para harcadığınız şey olmalı. Seçiminiz ne olursa olsun, “odaya tam olarak uyan, rahat ve şeklini koruyan” bir şey satın aldığınızdan emin olun.

İyi Bir Orta Sehpa Her Şeydir

Açıkçası, hepimiz atıştırmalıklarımız ve içeceklerimizi koyacak bir alana ihtiyaç duyuyoruz ve orta sehpalar tam da bu noktada imdadımıza yetişiyor. Uzaktan kumanlarınızı koyabileceğiniz, kitap ve dekoratif ürünlerle dekore edeceğiniz bir orta sehpa oturma odasına canlılık katacaktır. Orta sehpa almak için büyük alanlara ihtiyacınız yok ama yine de küçük bir odanız varsa şık bir tabure de çözüm yöntemi olabilir.

Odanın Görünümünü Perdeyle Yumuşatın

Özel dikim perdeler biraz masraflı da olsa bu perde sevdasından vazgeçmeniz gerektiğini göstermez. Hazır dikim perdelerden odanıza uyacağını düşündüğünüz şık bir parça seçebilirsiniz. Sadece biraz ışığı engelleyecek ve size biraz mahremiyet sağlayacak bir perde her zaman doğru bir seçimdir.

Son Olarak Işıklandırma Çok Önemli!

Son yılların en yükselen dekorasyon trendi lambaderlere bir şans verin. Lambalar, üstten aydınlatmanın sert parıltısından ziyade yumuşak bir aydınlatma sağlıyor. Ayrıca odaya karakter ve boyut katıyorlar.

Geri «
Ileri »

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

VDS Kiralama