April 25, 2024

Pas Lekesi Nasıl Çıkartılır?

Pas lekesiyle mücadele etmek gerçekten zordur. Hatta bazen çıkartamadığımız durumlar olur. Hele bir de hassas kumaşlara pas lekesi değmişse en zorudur. İpek, suni, deri gibi kumaşlardan çıkarmak nerdeyse imkânsız derecesindedir. Ama telaş etmeyin! Bakalım bu konuda ne gibi alternatifler var.
Pas lekesi nasıl çıkartılır gelin şimdi önerileri inceleyelim;
• Ütüdeki pas lekelerini çözmek için ütünüzün su tankına bir miktar karbonat ilave edip buhar püskürttüğünüzde pasların döküldüğünü göreceksiniz. Yine ütünüz için sirke kullanarak aynı yöntemle ütünüzün temizliğini yapabilirsiniz.
• Banyodaki pas lekelerinizi ise limon suyu ile gidermek mümkün. Limondaki asitler fayans ve lavabonuzdaki istenmeyen lekeler için etkili ve zarar vermeyen doğal bir yöntemdir. Bir fırça yarımıyla da fayanslarınızın diş macunuyla da temizleyerek pas lekelerinden kurtulabilirsiniz.
• Mermerdeki pas lekesini amonyak kullanarak çıkarabiliriz yalnız amonyağı doğrudan değil de su ile çözelterek kullanmalıyız. 10 dakika bekletildikten sonra paslı bölgeyi temizleyebilirsiniz.
• Bir diğeri pas giderici ise hidrojen peroksittir. Lekeli yerlere bu çözeltiyi dökerek bir fırça yardımıyla temizleyebiliriz.

Geri «
Ileri »
VDS Kiralama