April 25, 2024

Sabah Rutini Nedir? Gerçekten Çok Önemli Mi?

Şu anki sabah rutininiz, telefonunuzdaki e-postaları kontrol ederken, dört kez erteleme düğmesine basmak ve beş dakika sonra ayakkabılarınızı giyip muz yerken kapıdan çıkmak mı? O andan itibaren, tüm günümüz, her zaman acele etmeye ve yetişmeye çalıştığımızı, hiçbir zaman gerçekten oyunun zirvesinde olmadığımızı veya çok üretken olduğumuzu hissedebiliriz.

 

Daha iyisini yapabiliriz! Birçoğumuz meşgulüz, birçok sorumluluğumuz ve yükümlülüğümüz var ve çoğu zaman zaman sıkıntısı çekiyoruz. Harika bir sabah rutinine sahip olmak, üretken olmak, hedeflere ulaşmak, düzenli hissetmek ve tüm bunları güvenle yapmak için tüm farkı yaratabilir.

 

Bir Rutin Belirlemek İçin Nedenler

Sabah rutinlerinin harika, üretken günleri olan insanlar için bir anlaşma kırıcı olabileceği iyi bilinmektedir. Özellikle profesyonel satış ve liderlik alanlarında, sağlam bir sabah rutininin geliştirilmesi, üretkenlik ve başarı açısından zorlayıcı olabilir

Hepimiz işyerinde satış veya liderlik konumunda olmasak da, hepimiz kendi hayatımızın lideri olmak için tasarlandık. Bu, kendimize her gün kendinden emin ve üretken hissetmek için en iyi fırsatı vermeyi içerir.

Verimlilik koçları, günlük alışkanlıkların artan üretkenlik ve başarının bir göstergesi olabileceğini öne sürüyor. Antrenörlerin dahil edilecek günlük alışkanlık türleri hakkında farklı fikirleri olsa da, çoğu güne nasıl başladığımızın günün geri kalanının nasıl geçtiği üzerinde muazzam bir etkisi olduğu konusunda hemfikirdir.

 

Bir sabah rutini oluşturmak, kimin en çok başarabileceğine veya herkesten daha fazla kutuyu işaretleyebileceğine odaklanmaz. Bunun yerine, kendinize güven, huzur ve olumlu bir tavırla güne başlamanıza izin vermekle ilgilidir.

 

Güne bu şekilde başlamak, görevleri etkili bir şekilde tamamlamamıza ve yolumuza çıkan şeyleri sürekli stresli veya bunalmış hissetmeden halletmemize izin verebilir.

 

Fiziksel ve Duygusal Bağlantı

Fiziksel olarak iyi hissetmek, duygusal olarak nasıl hissettiğimizi kesinlikle etkileyebilir. Genelde grip olup yüzümüzde bir gülümsemeyle ya da aşırı iyimser olarak ortalıkta dolaşmayız.

Ek olarak, duygusal sağlığımız, günümüzü nasıl yönettiğimizi nasıl hissettiğimizden etkilenebilir. Sürekli bir acele içinde olduğumuzda ve bir sonraki randevuya yetişmeye çalıştığımızda, hep geride kaldığımızda veya bir görev denizinde kaybolduğumuzda, kolayca bunalmış, stresli, üzgün ve sinirli olabiliriz.

Zamanla, bu sürekli bir kalıp olsaydı, asla yetişemeyecekmişiz gibi umutsuz hissetmeye başlayabilirdik! Günümüzün huzur ve güven duygusu, olumlu duygusal sağlığı korumamıza ve stres zamanlarında çok daha dirençli olmamıza yardımcı olabilir.

 

Üretkenlik

Sabah rutini, günün havasını belirlememize yardımcı olur, programımızın bizi kontrol etmesinden daha iyi bizim programlarımızı kontrol etmemize izin verir. Her güne zinde başlarken önümüzde ne olduğuna, zamanımızı nerede önceliklendireceğimize daha iyi odaklanabilir ve nihayetinde verimliliğimizi artırabiliriz.

Verimlilik her zaman ne kadar iş yaptığımızla ilgili değildir, aynı zamanda görevlere verdiğimiz kalite ve niyet düzeyine de atıfta bulunabilir. Günü yarım kalmış 10 görevle bitirmek, altı görevi tamamlamaktan ve işinizin kalitesinden gurur duymaktan çok daha farklı hissettiriyor.

 

 

Geri «
Ileri »

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

VDS Kiralama