June 16, 2024

Saçınız Dalgalı Bile Olsa Dolgun Dalgalara Sahip Olmanın Sırrı ! Curly girl method

Kıvırcık ve dalgalı saçlılar buraya! Size çok özel bir uygulamadan bahsetmeye geldik; Curly Girl Method. Büyük ihtimalle internette bir yerlerde rastlamışsınızdır çünkü bu metodu uygulayanların saçı mükemmel görünüyor. Bütün buklelelerin eşit ve düzgün göründüğü bu uygulamayı denemekte serbestsiniz sonuçlarını görünce siz de şaşıracaksınız işte dalgalı ve kıvırcık saçlı kadınların saç bakımında izlemesi gereken adımlar burada;

Kıvırcık Kız Yöntemini Nasıl İzlersiniz?

Curly Girl Metodu birkaç özel, sıralı adım içerir. Uygulamanın temel ilkelerini ve her bir ürünü ne kadar süre kullanmanız gerektiğini izlediğiniz sürece ürünleri uygun gördüğünüz şekilde değiştirebilirsiniz.

Sülfat İçermeyen Şampuanla Başlayın

Bu uygulamanın en kilit şeylerinden biri sülfatsız şampuan kullanmak. Çoğu geleneksel şampuan sülfat içerir. Sadece şampuanlarda değil, bulaşık sabunu gibi birçok ev ürününde de bulunurlar. Ellerinizi bulaşık sabunuyla yıkadıysanız, ellerinizin ne kadar kuruyacağını bilirsiniz. Kıvırcık saçlar zaten doğal olarak kurumaya eğilimlidirler, daha fazla kuruyan veya saçı kıran içeriklerden kaçınmak en iyisi.

Bu nedenle sülfatsız bir saç temizleyici size çok iyi hizmet eder çünkü nazik ve etkilidir. Ancak, geleneksel bir şampuanla kullanacağınız saç yıkama yöntemini kullanmayı unutmayın. Şampuan kullanırken köpürmesi bize saçın daha temiz olacağını düşündürüyor fakat sülfatsız bir şampuan köpürmese dahi saç derinizdeki kirleri ve yağı temizler.

Saç Kremi

Normal şartlarda saç kremini uyguladıktan sonra hepsini yıkarız fakat curly girl method’ta birazını saçta bırakıyoruz. Biraz saç kremi bırakmak saç tellerinin daha uzun süre nem tutmasına yardımcı olabilir, bu da elektriklenme kontrolü ve daha uzun süreli şekillenme demektir.

Şampuanlama adımı gibi, saçınızı nasıl şekillendirdiğiniz de saç tipinize göre değişecektir. Dalgalı saçlar için saçı durulayın, ancak biraz saç kremi bırakma seçeneğiniz olduğunu unutmayın. Kıvırcık saç tipleri için saç kremini tamamen durulayabilirsiniz.

Isı veya Taraksız Stil

Kıvırcık kız yöntemi, tüm saç tipleri için düşük işlem önerir. Yapmamanız gereken tek şey herhangi bir ısı kullanmaktır, ancak aceleniz varsa, düşük ısıda bir saç kurutma makinesi kullanmak bir seçenektir.

Ürünler uygulandıktan sonra ve şekillendirmeden önce başınızı ters çevirin (yüzünüzü örten bir havluyla), başınızı yukarı aşağı ve yanlara doğru çevirerek saçınızı sallayın. Bu adımdan sonra, tercih ettiğiniz şekillendirme yöntemine geçeceksiniz. Dalgalı saç dokularının, fazla suyu kabarmadan emmesi için genellikle saçları bir mikrofiber havlu veya tişört ile sarmaya teşvik edilir.

Geri «
Ileri »

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

VDS Kiralama