July 13, 2024

Saçınızı Yıpratmadan Rengini Nasıl Açarsınız?

Evde saç açma deyince bile bazılarımızın tüyleri diken diken oluyor olabilir. Bu meşakkatli ve dikkat gerektiren süreç belki de bazılarımızın saçlarının yanması ile sonuçlanmıştır. Evde saç açmayı bir yana bırakalım bazen kuaför salonlarından bile hüsranla ayrılabilirsiniz ama hemen umudunuzu yitirmeyin. Gelin birlikte saçınıza en az hasar verecek şekilde evde saç açarken dikkat etmeniz gereken noktalara bakalım.

  1. Saçınızı Açmak Konusunda Gerçekçi Olun

Üzgünüz ama ne olursa olsun, platin sarısına dönmek saçınıza bir ölçüde zarar verecektir. Saçınızı beyaz-sarışın seviyelerine getirmek için saç kütikülünde geri dönüşü olmayan bir kimyasal reaksiyon oluşturmak için hidrojen peroksit veya ağartıcı kullanılmasını gerektirir ve salonlarda kullanılan formüller, lavabonuzun altında bulacağınızdan daha yumuşak olsa da, özellikle koyu veya kalın telli saçlarla başlıyorsanız, saçınızı biraz kuru ve hasarlı bırakacaktır.

  1. İyi Bir Açıcı Formülüne Yatırım Yapın

İnternette bulduğun şu 20 liralık “zarar vermeyen” ve “büyülü” saç açıcılardan hemen uzaklaşın. Söz konusu saç açıcı olduğunda, ödediğinizin karşılığını yüzde 100 alırsınız. Bütün formüller aynı değildir. Saç sağlığının korunmasına yardımcı olmak için besleyici katkı maddeleri içeren daha kaliteli, daha az zarar veren saç açıcılar seçin.

  1. Doğru Renk Uzmanını Bulun

Bir kuaföre geri dönene kadar beklemeye istekliyseniz, salonu en ucuz fiyata bulmaya çalışmak yerine bulabileceğiniz en iyi renk uzmanına gidin. Size en iyinin en iyisini vermesi için kesinlikle güvendiğiniz bir kuaför bulun. Ya da en azından, yeteneklerinden emin olduğunuz, yeterince iyi incelemelere (ve yeterince güzel Instagram fotoğraflarına) sahip bir renk uzmanı bulun.

  1. Saçınıza Derinlemesine Bakım Yapın

Doğal saçınız ne kadar koyu, kaba veya kıvırcıksa, ağartmadan önce ve sonra o kadar çok bakıma ihtiyacınız olacak. Hasarı azaltmaya yardımcı olmak için, her gece kuru saçınızın üzerine güçlendirici nem maskesi gibi derinlemesine bakım maskesi uygulamanızı öneriliyor.

  1. Mor Şampuana Yatırım Yapın

İşiniz bittiğinde saçınıza zaten bir ton zaman ve para harcadığınızı düşünürsek, renginizi olabildiğince parlak tutmak isteyeceğinizi tahmin ediyoruz, değil mi? Sarı saçlarda doğal olarak oluşan pirinç tonlarına karşı koymaya yardımcı olan mor pigmentlerle aşılanmış şampuanlar ve saç kremlerine hemen göz atın. Haftada bir kez, renginizi zengin ve net tutmak için normal şampuan ve saç kreminizin yerine bunları kullanın.

 

 

 

 

Geri «
Ileri »

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

VDS Kiralama