April 25, 2024

Sahilde Okunacak Kitap Tavsiyeleri

Yeni bir mayo? Tamam. Güneş kremi? Hazır. Dikkat çekici, sayfaları hızlı hızlı çevirmenizi sağlayacak, ayaklarınızı kumlarda hızlı hızlı hareket ettirecek kadar heyecanlı bir kitap? Listenizde bu madde hala eksikse gelin bu yaz sahilde okuyacağınız kitabı birlikte seçelim. İster aşırı gizemli bir hikaye, ister cesur bir macera, ister okurken gözlerinizi dolduracak bir romantizm işte güneşli günlerinize eşlik edecek kitaplar;

Jack Kerouac – Yolda
İyi bir yaz uzun yol hikayesi kadar iyi bir yaz romanı olabilir mi? Bu yarı otobiyografik hikayenin başrolleri Sal Paradise ve Neal Cassady. Beat kuşağı zamanı Amerika’da avarelik yapan ikili, yazın enerjisini ve boş boş zaman geçirmenin güzelliğini kitabın her sayfasında hissettiriyor. Aşk, macera, ve hayatın anlamını arayan bu ikili ile bir Amerika turuna çıkmaya ne dersiniz?

Yann Martel – Pi’nin Yaşamı
Öfkeli bir kaplan ile bir filikada mahsur kalan bir gemi kazazedesi olan çocuğa dair bu romanı okumadıysanız bile filmini mutlaka izlemişsinizdir. Yann Martel’in şaşırtıcı ve büyüleyici romanı Pi’nin Yaşamı, bir gencin kendisiyle mücadelesi, kendi gücü ve imkansız bir durumda hayatta kalmak için alması gereken kararlarla ilgili.

Gabriel García Márquez – Yüzyıllık Yalnızlık
Gabriel García Márquez’in Yüzyıllık Yalnızlığı tam bir yaz kitabı çünkü uzun, karışık, derin ve içine çeken hikayesini pür dikkat okuyabilmeniz için tatilde olmanız şart. Özetle, Yüzyıllık Yalnızlık, Kolombiya’daki pastoral Macondo kasabasını kuran ve daha sonra talihsizlik, kötü şans, afet ve tacizden muzdarip olan Buendía ailesinin öyküsünü anlatıyor.

Geri «
Ileri »

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

VDS Kiralama