May 22, 2024

Soğuk Havalarda Cildimize Nasıl Bakmalıyız?

Kış aylarında sert soğuk iklim ve kuru iç hava, cildi idealden daha az formda bırakabilir. Bu ipuçlarını kış cilt bakımı için kullanın, böylece cildinizi sağlıklı, nemli ve tüm sezon boyunca iyi görünebilirsiniz.

 

Kış Cilt Bakımı İpuçları

Kış aylarında cilt bakımı biraz fazladan zaman ve çaba gerektirir çünkü hassas koruyucu bariyerimiz için koşullar oldukça aşırıdır. Cilt elementlere maruz kalır, soğuk hava direkt cildimize erki eder, kurutur ve rüzgar güneş kardan yansır. Düşük nem, her günün her saniyesinde ciltten nem çalan soğuk iklimlerde yaygındır.

Cildimizin genellikle kuru, pul pul ve kaşıntılı olması şaşırtıcı değildir. Ve bir kez kuruluk başladığında cilt daha kolay çatlayabilir ve kanayabilir.

Bu ipuçları, bu rahatsız edici ve çirkin sonucu önlemenize ve cildinizi kış ayları boyunca sağlıklı ve mutlu tutmanıza yardımcı olacaktır.

 

Sahip olduğunuz nemi koruyun.

Cildinizin ürettiği doğal yağlar da onu korumaya ve sağlıklı kalmasına yardımcı olur. Uzun banyo ve duşlardan kaçınmak iyi bir fikirdir ve vücudunuzu çok sık yıkamamalısınız. Banyodan veya duştan sonra nemli cildinizi kurulayın ve nemlendirin.

 

Evinize nem katın.

Uzmanlar iç mekan ısısının kurutma etkilerine karşı koymak için bir nemlendirici çalıştırmayı öneriyor. Portatif veya masa üstü modeli veya mevcut ısıtma sisteminize entegre olan bir model kullanabilirsiniz. Havadaki nem cildiniz tarafından emilecektir.

İçeriden dışarıya nem ekleyin. Su alımınızı artırmak cildinizi nemlendirmeye yardımcı olacaktır.

 

Güneş kremini unutmayın.

Uzmanlar dışarısı soğuk olduğu için güneşin cildinizi etkilemediği anlamına gelmez, diyor. Kardan yansıyan güneş, UV ışınlarının size ek açılardan çarptığı anlamına gelir.

 

Cildinizi iyice nemlendirin.

Kışın yağ bazlı bir nemlendiriciye geçin; cildiniz bunu takdir edecektir. Eller, ayaklar, dirsekler, dizler ve dudaklar gibi özellikle kuru bölgelere yardımcı olabilecek gece boyunca derin nemlendirici tedavileri düşünün. Nemi tüm gece boyunca tutmak için pamuklu eldiven ve çoraplarla örtün.

 

Temizleyicinizi değiştirin.

Özellikle her zamanki seçiminiz glikolik veya salisilik asit gibi kurutucu maddeler içeriyorsa, mevcut vücut yıkamanızı kışın daha nemlendirici bir nemlendirici temizleyici ile değiştirmek iyi bir fikirdir. Daha fazla dehidrasyonu önlemek için temizliği bitirdikten sonra 30 saniye içinde tonik sürün ve nemlendirin.

Ekstra özen gösterin. Kış cildi daha kırılgandır, bu nedenle egzama veya sedef hastalığı gibi bir cilt rahatsızlığınız varsa, durumunuzu alevlendirdiğini bildiğiniz herhangi bir tahriş edici veya alerjenden kaçındığınızdan emin olun.

 

Geri «
Ileri »

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

VDS Kiralama