June 25, 2024

Spor Giyim Alışverişi Yaparken Nelere Dikkat Etmeliyiz?

Birkaç sezondur sportif parçaların podyumlara da adım atması sebebiyle spor kıyafetleri birden fazlasıyla popülerleşti. Eskiden sadece sporda giyilen taytlar, spor sütyenleri günlük kombinlerin baş tacı olmaya başladı. Spor yaparken ne giymemiz gerektiği çok önemli çünkü hareketlerimizin kısıtlanmaması ve en önemlisi içinde kendimizi rahat hissetmemiz gerekiyor. Peki yeni bir spora başlarken nasıl bir alışveriş yapmalıyız? Gelin bu sorunun cevabını birlikte bulalım.

Hareket Et
Spor kıyafeti seçimi yaparken dikkat etmeniz gereken en önemli şey içinde gerçekten rahat hareket edip etmediğiniz. Spor salonunun aynasında görünümünüze bakmak yerine koşun, zıplayın, ip atlayın, hareket edin. Bakalım giydiğiniz tayt size istediğiniz konfor alanını sağlıyor mu?

Vücudunuzu Desteklemeli ve Nefes Almasını Sağlamalı
Spor kıyafeti alışverişinin bir diğer temel ilkesi alacağınız kıyafetin nefes alabiliyor oluşu. Terlediğinizde terinizi absorbe ediyor mu? Hareket ettikçe kendinizi rahatsız hissediyor musunuz? Vücudunuzun nefes almasına olanak sağlıyor mu? Güzel bir görüntüden önce bu soruları mutlaka göz önünde bulundurun.

Üstünüzde Yokmuş Gibi Hissetirmeli
Spor salonunda giydiklerinizi seçmek, klasik modadan farklıdır çünkü giydiğiniz şeyi hissetmek istemezsiniz bu yüzden satın aldığınız kıyafetin yokmuş gibi hissettirmesi çok önemli. Sürekli orasını burasını çekiştirdiğiniz, sıkan ya da fazla bol gelen kıyafetlerle spor yapmaya çalışırsanız konsantre olamazsınız.

Yapacağınız Spora Uygun Kıyafetler Alın
Söz konusu spor kıyafetleri olduğunda kendi içlerinde de farklı farklı gruplara ayrıldıklarını görmüşsünüzdür. Alışverişe çıkmadan önce mutlaka araştırmanızı yapın ve seçimleriniz yapacağınız sporla doğru orantılı olsun. Belki de çok beğendiğiniz bir spor sütyeni olacak fakat koşu yaparken o kadar da rahat hissetmeyeceksiniz. Eğer yeterince bilgi sahibi değilseniz alışveriş yaptığınız mağazadaki görevlilerin bilgisinden yararlanabilirsiniz.

Geri «
Ileri »

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

VDS Kiralama