April 25, 2024

Spor Salonuna Gitmeden Eğlenerek Yapılabilecek Sportif Aktiviteler

Çocukken, oyun oynarken vücudunuzu hareket ettirirdiniz; egzersiz yapmayı düşünmediniz. Maymun barlarından sallanmak, parkta koşmak, arkadaşlarla futbol oynamak, hareketli bir çocukluk döneminin olmazsa olmazıydı.

Bir yetişkin olarak ter atma düşüncesi içinizi sıkıyorsa, tıpkı bir çocukmuşsunuz gibi, aktif olmanın eğlenceli yollarını düşünmenin zamanı gelmiş olabilir.02

Yetişkinlerin haftada 150-300 dakika orta yoğunlukta fiziksel aktivite yapmaları önerilir. Günde sadece 30 dakika ile başlamak sizi bu aralığın tam ortasına koyacaktır. Ama hiç kimse günde yarım saatini nefret ettiği bir şeyi yaparak oyalanmak istemez. Zevk aldığınız fiziksel aktivitelerden en iyi şekilde yararlanacaksınız ve daha fazlası için geri gelmeye devam edeceksiniz.

Aşağıda, kalbinizi hızlandıracak ve aynı zamanda programınıza biraz eğlence katacak aktivitelerin bir listesi bulunmaktadır.

 

 1. Yürüme/Koşma Oyunları

Yürüyüşe veya koşuya çıkmak kolay ve erişilebilir bir egzersiz türüdür, ancak mahallenizi turlamak çabucak sıkıcı olabilir.

Yürüyüşünüzü dönüştürecek veya maceraya atılacak bir sürü indirebileceğiniz uygulama var. Zombiler, Koş! sizi zombilerin topluluğunuz için çok ihtiyaç duyulan malzemeleri toplamak için koşarken kovaladığı bir zombi kıyametinin ortasına koyar. Ingress veya Pokémon GO gibi Geocaching oyunları, gerçek dünyanıza yerleştirilmiş sanal nesnelerle etkileşime girmenizi ister.

 

 1. Dans Partisi

En sevdiğiniz müzikle dans etmeyeli ne kadar zaman oldu? Saçınızı açın, özellikle meraklı komşularınız varsa perdeleri çekin, biraz vuruş yapın ve hareket edin. 30 dakikanızı ayırmanız sadece sekiz şarkı alacaktır, bu yüzden kalbinizin atmasını sağlamak için en iyi şarkılarınızı seçtiğinizden emin olun!

 

 1. Kendi Antrenmanınızı Oluşturun

Bir beden eğitimi kursuna gitmek veya bir tane için ödeme yapmak sizi egzersiz yapmaktan alıkoyuyorsa endişelenmeyin – aynı faydaları evde egzersizden de alabilirsiniz. Egzersiz yapın veya kendi bireysel egzersiz rutininizi oluşturun.

 

 1. Frizbi

Frizbi, bir arkadaşınızla birlikte hareket etmenin hızlı ve kolay bir yoludur. Frizbiyi düşürmeden kaç kez ileri geri fırlatabileceğinizi sayın ve ondan kaçmanızı isteyerek daha çok bir antrenman yapın.

 

 1. Yakala ve Tekmele

Çocuğu olan herkes, bazen onları eğlendirmenin kendi sağlığınıza bakmaktan daha öncelikli olduğunu bilir. Bir taşla iki kuş vurun ve onları parka götürün ve bir topu tekmeleyin ya da bir topu ileri geri atın. Herkes tekme atma, fırlatma ve yakalama becerilerini geliştirdikten sonra, onlardan uzun tekme atmalarını veya uzun tekme atmalarını isteyip sizi bunun için koşturarak bir sonraki seviyeye geçin.

 

 1. Merdivenleri Kullanın

Yaşlı ama iyi bir şey, yürüyen merdiven veya asansör yerine merdivenleri kullanmak, bacaklardaki ve kalçalardaki büyük kas gruplarını çalıştırmak için harikadır. Bir antrenman için en eğlenceli seçenek gibi görünmeyebilir, ancak bir seçenek olduğunda merdivenleri alarak her güne şaşırtıcı miktarda aktivite sığdırabilirsiniz. Ve bağımlı olursanız, rekabetçi bir merdiven tırmanıcısı bile olabilirsiniz.

 

 1. Yürüyüş Toplantıları

İş yeriniz çok fazla toplantı gerektiriyorsa, her gün bir “yürüyen toplantı” yapmayı önerin. Havasız ofis odalarından çıkın ve yakındaki bir parka ya da sadece patikaya gidin ve iş konuşurken birkaç adım atın. Gün içinde dışarıdayken Kaydır, Slop, Slap, Ara ve Kaydırmayı unutmayın!

 

 1. Dans Dersi

Swing dansı, step dansı, bale veya salsa – kalp atış hızınızı artıracak ve koordinasyonunuzu zorlayacak pek çok farklı dans stili vardır. Çoğu dans dersi bir kereye mahsus veya dönem bazlı kayıtlar alır, böylece birkaç ay boyunca bir stili deneyebilir ve ardından değiştirebilirsiniz.

 

 1. Yürüyüş

Dışarı çıkıp harika açık havada dolaşmak, bacaklarınızı germek ve eyaletin muhteşem manzarasını görmek için harika bir yoldur. Nereye gideceğiniz konusunda biraz ilhama mı ihtiyacınız var? Biraz Instagramda gezinebilirsiniz.

 

 1. Kaya Tırmanışı

Gücünüze meydan okuyun ve bir kaya duvarı tırmanırken yerçekimine meydan okumanın adrenalinini yaşayın. Kapalı bir spor salonu veya size Queensland’in açık hava tırmanışlarından birinde ipleri gösterecek bir eğitmen bulun.

 

 1. Su Balonu Savaşı

Bazı insanlar için aktif olmanın en iyi yolu onu bir rekabet haline getirmektir. Birkaç arkadaş toplayın, bir sepeti önceden doldurulmuş balonlarla doldurun ve kuru kalmaya çalışın!

 

Geri «
Ileri »

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

VDS Kiralama