June 22, 2024

Spor Yapmanın En Eğlenceli Yolu! İp Atlama Teknikleri

İp atlama, egzersiz yapmanın en iyi yollarından biridir: sadece 30 dakikada 330 kalori yakmakla kalmaz, aynı zamanda dayanıklılığınızı ve kalp atış hızınızı artırırken kemiklerinizi ve kaslarınızı güçlendirmeye yardımcı olur.

Ama atlama ipi ile aşağı yukarı zıplamanın yanı sıra yapılacak çok şey var. Zamandan tasarruf etmeye ve büyük yağ yakmaya hazır mısınız? Yeni başlayanlar için temel atlama ipi antrenmanlarına göz atmak ve bazı önemli egzersiz hareketlerini nasıl yapacağınızı öğrenmek için okumaya devam edin!

Süpermen
Süpermen, sırtınızı güçlendirmek için harika bir egzersizdir.
Yüz üstü yatarak, kollarınızı doğrudan önünüze ve bacaklarınızı arkanıza doğru uzatın. Dizlerinizi uçuyormuşsunuz gibi düz tutun. Yavaş ve kontrollü bir şekilde, alt sırt kaslarınızı sıkın ve kollarınızı öne ve bacaklarınızı zıt duvarlara doğru geriye doğru uzatın ve kollarınızın ve ayaklarınızın yerden üç ila beş cm yükselmesine izin verin. Başınız omurganızla düz bir pozisyonda kalmalı; Sırtınızı kamburlaştırmayın. Bu hareket, bir egzersiz olduğu kadar bir “esneme” hareketidir. Beş saniye bekleyin. Başlangıç pozisyonuna yavaşça geri dönün.

Kayakçı Atlaması
Yanal hareketler normalde kullanmadığınız kasların çalışmasına yardımcı olur. Ayaklarınız yaklaşık omuz genişliğinde açık, dizler hafifçe bükülmüş ve kollarınız yana uzatılmış şekilde dik durun. Hareket boyunca, ağırlığınız her iki ayağınızın topuklarına eşit olarak dağıtılmalı. Atlama ipi tutacaklarını klasik bir tutuşla kavrayın. Atlama ipini ayaklarınızın arkasında yere indirin. Halatı yukarı doğru atmak için bileklerinizi öne doğru döndürün ve ellerinizi de küçük kavisler halinde çevirin.

İpin ilmeğinin tepesi vücudunuzun önündeki yere yaklaştığında ve ayak parmaklarınızdan 15 cm uzakta olduğunda, her iki ayağınızla yana doğru, başlangıç noktanızdan yaklaşık 5 ila 15 cm yana atlayın bu sırada ip altınızdan geçecektir. Bileklerinizi döndürmeye ve ipi arkadan öne doğru atmaya devam ederken darbeyi hafifletmek için her iki ayağınızın topuklarına inin ve dizlerinizi hafifçe bükün.

Geri «
Ileri »

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

VDS Kiralama