June 22, 2024

Tasarımcılara Göre Yatırım Yapmanız Gereken 11 Zamansız Dekor Öğesi

Mekanınızı dekore etmeye devam ederken ne tür parçalara öncelik vereceğinizden emin değil misiniz? Küçük aksanlardan büyük kasa ürünlerine kadar modası asla geçmeyecek 11 zamansız dekor öğesini paylaşan tasarımcılara başvurduk. En iyi seçimleri için okumaya devam edin

Antika Bir Sandık

Bu, nerede yaşarsanız yaşayın, bir evin pek çok farklı odasında kullanılabilir. Giysileri koymak için yatak odasına, ufak tefek şeyler için girişe ya da TV sehpası olarak aile odasına koyabilirsiniz. Üstünde bir lamba ile ya da sadece birkaç basit sanat eseri ve üst üste dizilmiş kitaplarla güzel görünecektir.

Bir Yemek Masası

Yemek masaları, aile ve arkadaşların sohbetlerini ve güzel zamanlarını paylaştıkları pek çok anıyı barındırır. Bunu nesilden nesile aktarabilmek güzel bir şey. Akıllıca seçim yaparsanız, zaman içinde meydana gelen aşınma ve yıpranmalar bile güzelliğine güzellik katar.

Şık (ve İşlevsel) Vurgular

Ev dekorasyonu için yatırım yaparken kendimize tek bir soru sorma eğilimindeyiz: “Bu eşya sergilenmediği zaman da işime yarayacak mı?” Örneğin bir sehpa kitap koleksiyonu, kaşmir bir örtü veya kristal bardak seti, hem stil hem de işlevsellik sağlayan öğelerdir.

Anlamı Olan Parçalar

Bir ev, ancak içinde yaşayanlar kendilerini o eve bağlı hissetmeye devam ederlerse zamansızdır. Biz olsak zamansız formlara da odaklanırdık. Örneğin, bir Bentwood sandalyenin farklı kaplamaları veya döşeme seçimleri olabilir, ancak şekli klasiktir. Aynı şey sandalye veya Platner gibi yüzyıl ortası modern parçalar için de geçerli. İkoniktirler, neredeyse her odaya otomatik şıklık ve alaka katan ‘havalı çocuklar’ gibidirler.

Kalaylı Objeler

Verniksiz pirinci ne kadar sevsek de, çerçeve veya kupa gibi kalaylı dekor parçaları kesinlikle sofistike ve zamansız bir görünüm veriyor. Eski kupaların tozunu alın ve onları bir rafa yerleştirin. Sadece sonsuza kadar harika görünmekle kalmazlar, aynı zamanda harika bir hikaye anlatırlar.

Çıplak Sanat Eserleri

İnsan formu üzerinde düşünmek çok güzel. Bu parçalar masum olduğu kadar duygusal ve kışkırtıcıdır. Antik çağlardan beri ve özellikle de Rönesans döneminde kutlanmış ve saygı görmüşlerdir. Michelangelo gibi olağanüstü yetenekli sanatçılar, bugün hala dünyanın dört bir yanındaki müzelerde hayranlıkla izlenen bu güzel insan formlarını oymuş ve boyamıştır.

Özel Pencere İşlemeleri

Mümkün olduğunda, her zaman özel pencere uygulamalarına yatırım yapın. Yerel bir uzman bulmaya ve özellikle alanınıza göre uyarlanmış özel pencere uygulamalarına sahip olmaya değer. İster bir roman gölgesi ister perdelik olsun, odanın işlevi için uygun astarın yanı sıra muhteşem bir kumaş ve uygun ölçülere sahip olmak bir odayı gerçekten hayata geçirir!

 

Dekoratif Kitaplar

Kendi evimize baktığımızda kitap görmeyi seviyoruz. Onlarda evde yaşayan insanlar hakkında bir hikaye anlatan bir şey var ve ruh katıyorlar. Sadece daha sessiz ve şık bir kapak ortaya çıkarmak için bazen renkli ceketleri çıkarmayı unutmayın.

Bir Alan Halısı

Bir alan halısı, bir odanın tasarımının temelini oluşturur. Çoğu durumda, önce halıyı seçip ve sonra odayı oradan inşa etmek en mantıklısı. İyi bir vintage Fas halısı hem şık hem de çok yönlüdür. Bütçeniz kısıtlıysa, daha küçük bir vintage halıya yatırım yapmak ve onu daha büyük bir sisal halının üzerine sermek her zaman zamansız bir görünüm sağlar.

Sanat Çalışması

Sanat, yatırım yapmanızı tavsiye edebileceğimiz en zamansız dekor parçası. Çok kişiseldir ve gerçekten de ‘bakanın gözündedir’. Trend olan şeyleri değil, kendinize hitap eden sanat eserlerini satın almanızı öneriyoruz. Sanat, kişiliklerimizle konuşur ve bir mekanı farklılaştırmak için kelimenin tam anlamıyla karakter verir, kapladığı her alana gerçek bir ruh verir. Yıllar geçtikçe, sürekli gelişen tarzlarınıza ayak uydurmak veya mekandan mekana taşınmak için yeniden çerçevelenerek kolayca aktarılabilir ve zamanın testine dayanabilir.

Profesyonel Çerçeveleme

Sanat eserlerinizi profesyonel bir şekilde çerçevelettirmek yaptığınız yatırıma değer. Bir profesyonel tarafından yapıldığında, sanat eseriniz bulunduğu ortamdan daha iyi korunur ve zamanın testine dayanır. Özel çerçeveler ayrıca bir mekana kişilik katmanın ve sevdiğiniz sanatı vurgulamanın benzersiz bir yoludur.

Geri «
Ileri »

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

VDS Kiralama