June 25, 2024

Tek Renk Tonunda Oda Oluşturmanın İpuçları

Bir alan tasarlamanın ilk adımlarından biri, renk paletinin ne olması gerektiğine karar vermektir. Bir dizi güzel tonu tercih edebilir veya tek bir renk veya renk ailesine odaklanarak işleri cüretkar bir şekilde basit tutabilirsiniz. Tek renkli bir palet seçmek, çeşitli tonları karıştırmak ve eşleştirmek konusunda hiçbir endişe olmadığı için en kolay seçenek olabilir. Tek yapmanız gereken, benzer renkli parçalardan oluşan bir koleksiyon oluşturmaktır. Ancak tek renkli bir oda tasarlayan herkes, görevin aldatıcı bir şekilde zor olduğunu bilir. Hatalı bir renk, tüm odanın dengesini bozabilir.

Tek renkli odalar hassasiyet gerektirir bu yüzden gelin birlikte tek renk döşenmiş odalardan ilham alalım.

Renk Katmanları

Sanat eserlerini duvar kağıdının üzerine katmanlamak cesur bir hareket olabilir, ancak aynı zamanda paletinizi güçlendirmenin harika bir yoludur. Alanınızı doldurmayı umduğunuz dikkat çekici renklere sahip parçaları seçin ve gerisini duvar kağıdına bırakın.

Nötr Tonlar

Seçtiğiniz renk nötr ise avantajdan yararlanın. Paletinizi küçük bir renk yelpazesine kadar açmaya istekliyseniz, aynı aileye uyan mobilyaları bulmak sizin için kolay olmalı.

Her Şey Beyaz

Genellikle, tek renkli mekanlar tasarlamayı düşündüğümüzde, zengin renkler veya canlı gölgeler tasavvur ederiz. Ancak beyazlar, siyahlar ve kahverengiler gibi nötrler de cazip olabilir. Bu yemek odası, beyaz renginin tam olarak nasıl kullanılması gerektiğine harika bir örnek sunuyor ve mekanınızı çıplak bırakmadan yerden tavana nasıl dekore edebileceğinizi gösteriyor.

Ton Sür Ton

Kısıtlı bir alanda paletinizi genişletmenin harika bir yolu mu? Tek bir renk ailesindeki çeşitli tonları kullanın. Mavinin pek çok tonu da olsa evi tamamen marin temalı döşemenize gerek yok. Bunun yerine, kraliyet mavisi ile başlayabilir ve birkaç tonu deneyebilirsiniz. Sonuç, şık hissettiren ancak gerçekten dokulu bir alan olacaktır.

Canlı Renkler

Canlı renklerle dekorasyon yapmak korkutucu olabilir, ancak onlardan uzak durmaya da gerek yok. Tek renkli bir alanı seçmek için zaten cesurca bir seçim yaptınız neden biraz daha abartmayasınız?. Duvar dekoru, halı ve yastık seçimlerinizde biraz cüretkat olun.

Geri «
Ileri »

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

VDS Kiralama