April 25, 2024

Tek Taş Seçimi Yaparken Nelere Dikkat Etmeliyiz?

Tek taş yüzük alışverişine mi gidiyorsunuz? Siz de işini şansa bırakmayı sevmeyen kadınlarsanız erkek arkadaşınıza yol göstermek en doğru adımlardan biri. Evlilik teklifi almak ve yüzük seçmek çok heyecanlı zamanlar da olsa anın romantizmine kapılıp yanlış seçimler yapmamakta fayda var. Şunu sakın unutmayın; tek taş önemli bir masraftır ve zamansız bir parçadır. Bu yüzden doğru yüzüğe evet dediğinizden emin olmalısınız.

Önce şekline karar verin
Elmas şekli açısından ne istediğinizi biliyorsanız, tek taş yüzük alışverişinizin en önemli kısmını atlattınız bile! Her şekil (veya kesim) farklı şekilde fiyatlandırılır – ve her birinin karat başına farklı bir fiyatı vardır. Yuvarlak kesimler en pahalı iken, armut ve markiz daha ucuzdur. Boyut sizin için önemliyse, daha ucuz bir şekil seçtiğinizde daha iyi fiyata daha fazla karat elde edebilirsiniz. Alışverişe gitmeden önce karatlar ve taşlar hakkında mutlaka kapsamlı bir araştırma yapın ve aklınızda bir iki alternatif olsun.

Sıra geldi materyal seçimine…
Geleneksel olarak, tek taş yüzükler sarı altın, beyaz altın, pembe altın, gümüş veya platinden yapılır. Bununla birlikte, gümüş ve platinin neredeyse aynı göründüğüne dikkat etmek önemli, ancak platin gümüşe göre daha pahalı çünkü daha fazla ağırlığa sahip, ancak yumuşak bir metaldir ve kolayca çizilebilir. Metal seçiminin kararınızın önemli bir parçası olup olmadığına karar vermeden önce yaşam tarzınızı ve bütçenizi kesinlikle göz önünde bulundurun. Belki de tam tur taş yüzük isteyeceksiniz, önceden düşünün.

Parmağınızın ölçüsünden emin olun
Bunun çok önemli bir adım olduğunu ve unutmayacağınızı biliyoruz ama insanlık hali heyecanla seçtiğiniz bir yüzük kan dolaşımınızı kesecek kadar sıkı ya da düşüp kaybolacak kadar bol olabilir. Yüzüğün rahat hareket ettiğinden emin olun.

Pazarlık etmeyi unutmayın
Tek taş yüzükler içerdikleri anlam sebebiyle bazen fahiş fiyatlara satılabiliyorlar. Mutlaka güvendiğiniz bir mücevher sanatçısından ya da markadan alışveriş yapmaya özen gösterin. Nereden alacak olursanız olun pazarlık etmeyi denemeyi unutmayın. Bu sizin en özel gününüz, küçük bir indirimi hakettiniz.

Geri «
Ileri »

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

VDS Kiralama