July 20, 2024

Ütüsüz Ütü Yapmanın Yolları

Sabah uyandınız, bir gün öncesinden de ne giyeceğinizi hiç düşünmediniz ve ütü yapmaya ekstra zaman ayıran bir insan da değilsiniz. 15 dakika içerisinde evden ayrılmanız gerek ne yapacaksınız?. Ya da şöyle bir kriz anı düşünelim. Seyahat için şehir dışındasınız ve yanınıza ütü almayı unuttunuz. Siz de ütüsüz kıyafet giyemeyenlerdenseniz hemen panik yapmanıza gerek yok çünkü ütüsüz ütü yapmanın da pek çok yolu var!

Duşa Kıyafetinizide Sokun
Kastettiğimiz şey kıyafeti giyip duşun altına girmek değil. Kıyafetinizi banyoda düzgün bir yere asın ve kapının sıkı sıkı kapalı olduğuna da dikkat edin. En az 15 dakikalık bir duşa girerseniz duşun buharı ile kıyafetinizin kırışıklıkları açılacaktır.

Saç Düzleştirici
Yanınıza ütü almamış ama saç düzleştiricisi aldıysanız çok şanslısınız. Yaka, manşet gibi alanlar genellikle ütü yaparken bizi en çok zorlayan alanlardır. Saç düzleştiricisi de küçük alanları düzeltmede oldukça etkili bir yöntem yalnız ütüye başlamadan önce hem ısının yüksek olması hem de saç kalması ihtimaline karşı saç düzleştiricinizi kontrol etmeyi unutmayın.

Kırışıklık Açıcı Sprey
Bu son andaki krizleri çözmenizde belki yardımcı olabilecek bir yöntem değil ama evdeyseniz kolayca uygulayabilirsiniz. Evdeki malzemelerle hemen bir kırışıklık spreyi hazırlayıp kıyafetinize uygulayın ve kurumasını bekleyin.

1 çay kaşığı saç kremi
1 çay kaşığı elma sirkesi
2 su bardağı su
Sprey şişe

Geri «
Ileri »

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

VDS Kiralama