April 25, 2024

Ülkemizde Mutlaka Görmeniz Gereken 5 Yer

Yurt dışı tatil planı yapmak hem eğlenceli hem heyecan verici bir aktivite bunu kabul ediyoruz. Yaşadığınız toprakların bütün güzelliklerini keşfedip keşfetmediğinizi hiç düşündünüz mü? Her yaz Ege ya da Akdeniz kıyılarına tatile gitmek dışında ülkemizin görülmemiş ve keşfedilmeyi bekleyen o kadar çok hazinesi var ki! Seçim yapmak çok zor ama yine de en kısa zamanda gidip gezmenizi tavsye ettiğimiz 5 güzelliği sizler için seçtik!

1. Kapadokya
Instagram’da illaki görmüşsünüzdür o rengarenk uçan balonlara Kapadokya’da binebilirsiniz! Doğanın harika armağanlarından olan Peri Bacaları, butik kaya otelleri ve tarihi yeraltı şehirleri ile Kapadokya bir hafta sonunuzu en güzel nasıl değerlendirebilirsiniz sorusunun yanıtı.

Hot Air Balloons rise up over the Goreme Valley in Cappadocia, Turkey

2. Mardin
Hem hoşgörü beşiği hem de taş yapıları ile nefesleri kesecek kadar güzel! Mardin’de taş işçiliğinin en güzel örneklerini keşfederken bir yandan nefis yemekleriyle unutamayacağınız anlar yaşayacağınız kesin. Mardin Arkeoloji Müzesi, Deyrulzafaran Manastırı ve gümüş işçiliği ile meşhur Midyat ilçesine de uğramadan dönmeyin.

3. Gökçeada
Ülkemizin en bakir yerlerinden biri olan Gökçeada, sakin bir kaçış planı arayanlar için birebir. Gün doğumu ve gün batımı manzaralarına mest olacağınız, üzüm bağları ve Rum köylerini gezerken huzur bulacağınız Gökçeada kış aylarında daha da sakin ve keşfedilebilir.

4. Kaz Dağları
Biraz da yeşillik! Ciğerleriniz mis gibi temiz havaya muhtaçsa Kaz Dağları’ndan daha doğru bir rota düşünülemez. Çanakkale ve Balıkesir boyunca uzanan Kaz Dağları, doğayı, kamp yapmayı, şelaleleri ve tarihi alanları seven herkesi kucaklıyor.

5. Pamukkale
Dünyaca ünlü her yıl turist akınına uğrayan travertenleri siz hala görmediniz mi? Şifalı sularla dolu Pamukkale’ye gitmişken Hierapolis Antik Kenti, Plutonion Mağarası ve Antik Tiyatro da bölgelerini de gezmeyi ihmal etmeyin.

Geri «
Ileri »

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

VDS Kiralama