May 20, 2024

Uzak Durulması Gereken Cilt Bakımı Hataları

Etrafımızdakilerden öğrenmek, kendimizi eğitmek ve cildimizi bildiğimizi en iyi şekilde tedavi etmek için elimizden geleni yapıyoruz, ancak çoğu zaman farkında bile olmadan hata yapıyoruz. Çoğu zaman yanlış şeyi yaptığımızı bilmiyoruz – ve bazı durumlarda, cildimizin gerçekten ihtiyaç duyduğu şeyin tam tersini yapıyoruz.

Cilt gibi önemli, karmaşık, hassas, çeşitli ve kafa karıştırıcı bir organımız söz konusu olduğunda, hiç kimse uzmanlardan daha fazla bilgiye sahip değildir. Neredeyse her gün farklı cilt tiplerini tedavi eden dermatologlar neredeyse bütün cilt sorunlarıyla karşılaşmış oluyorlar. Bu yüzden biz de bugün dermatologların en sık karşılaştıkları cilt bakımı hatalarını konuşacağız.

Fazla Peeling Uygulama

Çoğu sorunlu ciltli kişi cildini ağır temizleme aletleriyle temizlemeye eğilimli. Agresif bir şekilde cilde uygulanan peelingler akne ve renk eşitsizliğini daha da kötü bir boyuta getirebilir. Özellikle akne problemi yaşıyor ve ilaç tedavisi görüyorsanız cildinize her zamankinden daha hassas davranmalısınız.

Eğer cildinizi arındırmaya çalışırken ağır kimyasallar içeren ürünler kullanırsanız cildinizde kızarıklık, soyulma, hassaslık baş gösterecektir. Cildinizdeki yararlı yağları da bu peeling işlemleriyle yok etmiş oluyorsunuz.

Çok Fazla Ürün Uygulama

Çoğu sorunlu cilt sahibi insanın yaptığı hatalardan biri de cildine gereğinden fazla ürün uygulamak. 5 üründen oluşan bir cilt temizleme rutini hem sağlıksız hem de sürdürülebilir bir rutin değil. Doğru olan gerçekten işe yarayan 2 ya da 3 ürün belirleyip uzunca bir süre düzenli bir şekilde onları kullanmaya devam etmek. Kullandığınız ürünlerin kalitesi her ne kadar önemli olsa da burada asıl önemli nokta her sabah ve her gece bu rutine sadık kalmanız. Çoğumuz cilt problemlerimizi hızlıca geçirmek niyetindeyiz bu yüzden de elimize geçen her ürünü denemeye çalışıyoruz. Eğer cildinizin gerçekten iyileşmesini istiyorsanız işe yarayan az ürünü düzenli bir şekilde kullanmaya devam edin.

Yeteri Kadar Güneş Kremi Uygulamama

En çok yapılan hatalardan biri de güneşe karşı koruma sağlayan ürünlerin yeterince kullanılmaması. Yüzünüz için gerekli olan güneş kremi miktarı bir çaykaşığı kadarken vücudunuz için de yarım çay bardağı kadar ürün uygulamalısınız. En çok atlanılan rutinlerden biri de güneş kremi sürerken boynu unutmak. Dekolte bölgenize ve boynunuza mutlaka güneş kremi sürmelisiniz. Güneş kremi uygulaması evden çıkmadan en az 30 dakika önce yapılmalı ve hava kapalı da olsa mutlaka aksatılmamalı.

Geri «
Ileri »

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

VDS Kiralama