April 25, 2024

Uzmanlar Anlatıyor; Gardırobunuzu Nasıl Doğru Yerleştirebilirsiniz?

Erkenci kuş olsanız bile, sabahları hazırlanmak yine de zor olabilir. Ve hepimiz, düzenli bir dolabın hazırlanmayı çok daha kolay hale getirebileceği konusunda hemfikir olsak da, gerçek şu ki, dolabınızı düzenlemeyi istemek, yapmaktan daha kolay. Çoğumuz muhtemelen dolabımızda yer kaplayanların sadece küçük bir yüzdesini giyeriz ve sıklıkla giydiğimiz şeyleri bulmak o kadar kolay değildir.

Sabah rutininizi düzene sokmak ve dolabınızın sizin için biraz daha fazla çalışmasını sağlamak için can atıyorsanız, yeniden düzenleme zamanı. Kulağa ürkütücü gelse de, dolabınızı bir profesyonel gibi düzenlemek, yalnızca bir öğleden sonranızı alacak bir iştir. Gelin hep birlikte gardırobunuzu en doğru şekilde nasıl düzenleyeceğinizi keşfedelim.

 

Dolap Düzenlemek İçin İhtiyacınız Olan Malzemeler

Aksesuar kutuları

Verecekleriniz için bir sepet

Eşleşen askılar

Büyük saklama kapları

Bir ayna (giysileri denemek için)

 

Dolap Nasıl Düzenlenir

Başlamadan önce, bu projeye baştan sona üç ila dört saat ayırmayı bekleyin. Temeli attıktan sonra, sadece sisteme bağlı kalmalısınız ve bunu bilmeden önce, mükemmel kıyafeti bulmanın bir angaryadan keyif verici bir ilhama dönüştüğünü göreceksiniz. İşte organize olmak (ve kalmak!) için bilmeniz gereken her şey.

 

Sahip Olduğunuz Her Şeyi Çıkarın

İlk adım en acılı adım olabilir, ancak gerçekten dolabınızı temizlemek ve çalışan bir organizasyon sistemi oluşturmak istiyorsanız bu bir zorunluluktur. Sahip olduğunuz her şeyi dolabınızdan çıkarın ve yatağınızın veya zeminin üzerine koyun (tabii ki temiz bir zemin!). Bu size her öğeyi inceleme ve gerçekten tutmaya değer olup olmadığına karar verme şansı verecektir.

 

Sadece Giydiklerini Sakla

Şimdi bazı zor kararlar verme zamanı. Her öğeyi denemek ve “bugün” parçası mı yoksa “bir gün” parçası mı olduğuna karar vermek için biraz zaman ayırın.

 

Sezon Dışı Eşyaları Saklayın

Artık bedeninize uymayan tüm bu eşyalardan kurtulduğunuza göre, kıyafetlerinizi mevsimlere ayırın. En iyi bölümlerde yalnızca şu anda giyebilecekleriniz bulunur, bu nedenle yaz aylarında kışlık giysileri saklamak ve tam tersini yapmak iyi bir kuraldır.

 

Her mevsim için yeterli depolama alanınız yoksa, sezon dışı parçaları dolabınızın arkasına sıkıştırdığınızdan emin olun.

 

Dolabınızı Başarıya Hazırlayın

Kıyafetlerinizi saklamaya gelince, hatırlamanız gereken bir numaralı şey, sık kullanıyorsanız, erişilebilir olması gerektiğidir. Sürekli giydiğiniz kıyafetleri öne ve ortaya koyun (kapsül gardırop parçalarınızı düşünün) ve nadiren giydiğiniz kıyafetleri arkaya doğru yerleştirin. Kıyafetlerinizi dolaba geri koymadan önce en çok giydiğiniz yirmi parçayı bir kenara koyun ve bunlara odaklanın.

Dolabınızın tüm köşelerini kullanmak önemlidir, ancak bu alanları resmi elbiseler veya takımlar gibi nadiren giyilen ürünler için saklayın.

 

 

 

 

 

 

 

 

Geri «
Ileri »

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

VDS Kiralama