April 25, 2024

Uzmanlara Göre Bu Cilt Bakımı Ürünlerini Kullanmayı Bırakın!

Cilt bakımı söz konusu olduğunda, rutininizi yanlış yapmak çok kolaydır. Sonuçta, piyasada çok fazla ürün ve çözecek çok fazla gizemli içerik var, bir noktada sadece vazgeçmek, duştan kalan şampuan köpüğü ile yüzünüzü temizlemek ve günü noktalamak istiyor olabilirsiniz. (Ama lütfen bunu yapmayın.)

Cilt bakımı rutinlerimizde sıkça yaptığımız yanlışları anlamak için biraz araştırma yapıp ünlülerin cilt bakımını yapan uzman görüşlerini derledik. Aşağıda kaçınmanız gereken 3 bakım ürünü ve yerlerine koyabileceğiniz alternatifler var. Doğru bilinen 3 yanlış cilt bakım ürününü öğrenmek için yazıyı aşağıya kaydırmaya devam edebilirsiniz.

Kalıp sabun yerine…
Pek çok kalıp sabunun eskisine göre daha yumuşak ve doğal olduğu doğru fakat yine de uzmanlar sabunun şeklini alması için kullanılan bağlayıcı bileşenlerin hala aynı olduğunu ve cilt için iyi olmadığını söylüyor. Bu bağlayıcı bileşenler, genellikle yaklaşık 5.5 olan cilt Ph derecesinden daha yüksek olan 8 ila 10 arasında bir pH’a sahiptir. Böyle yüksek bir pH değerine sahip sabunlar, cildin derhal nemini kaybetmesine ve kuruluğa neden olabilir. Cilt tipiniz ne olursa olsun, uzmanlar sülfat içermeyen ve az köpüren bir temizleyici öneriyor. Cildinizi temizledikten hemen sonra nemlendirdiğinizden emin olun, böylece cildinizin kuruması için zaman kalmaz.

Asitik peelingler yerine…
Glikolik, laktik ve salisilik asit gibi alfa-hidroksi ve beta-hidroksi asitler cilt için hiçbir şekilde kötü değildir – parlaklaştırabilen, kırışıklıkları azaltan ve tedavi eden şaşırtıcı eksfoliyatörlerdir. Bununla birlikte,uzmanlara göre, genellikle aşırı kullanılırlar. Bu asitik temizleyicileri sabah akşam kullanmanıza gerek yok. Cilt tipinize ve kullandığınız diğer ürünlere bağlı olarak, gerçekten sadece haftada bir veya iki kez peeling yapmanız gerekiyor. Serumlarda ve kırışıklık tedavilerinde yeniyseniz veya kolayca tahriş olan bir cildiniz varsa, gece rutininize retinol eklemeyi deneyin. Kollajeni arttıran bu tarz serumlar akşam cilt dokusunu eşitlemek ve koyu lekeleri en aza indirgemek işlerini de yapar.

Siyah nokta bantları yerine…
Siyah nokta bantlarını sökmek her ne kadar tatmin edici bir aktivite de olsa estetisyenler bu davranışı desteklemiyor. Gözenekleri temizlemenin en iyi yolunun manuel temizlik olduğunu savunan uzmanlar, gözeneklerin derinliklerinden etkilenen sertleştirilmiş yağ tıkanması olduğunda, yavaşça elle çıkarılması gerektiğini savunuyor. Alfa hidroksi asitler ve çinko oksit, gözeneklerin görünümünü azaltmak ve fazla serum emmek için birlikte çalışır. Bu bileşenler aktif bir akne ya da siyah nokta atağı ile savaşırken cilt bakım cephaneliğinizde güçlü bir silahtır.

Geri «
Ileri »

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

VDS Kiralama