July 13, 2024

Uzun kirpikler İçin Ne Yapabiliriz? Dermatolog Onaylı İpuçları

Daha uzun kirpiklere sahip olmak için hemen hemen her şeyi denediyseniz, yalnız olmadığınızı bilin çünkü aynı sorunu çoğu insan yaşıyor. Ve bütün kocakarı reçetelerini denedikten sonra bile istediğiniz sonuçları görememenin ne kadar sinir bozucu olabileceğini ilk elden biliyoruz.

Tabii ki, limon suyu kullanmak, kirpiklerinizi vazelinle kaplamak ve kirpik çizgisine “masaj yapmak” gibi internette dolaşan tonlarca hikaye var. Mesele şu ki, bu yöntemlerin etkili olduğu kanıtlanmamıştır ve bu süreçte göz çevrenize ve kirpik çizginize gerçekten zarar verebilir. Uzmanların önerdiği ve gerçekten işe yaradığı kanıtlanmış olana bağlı kalmak daha iyidir.

 

Kırılmayı Önlemek İçin Uygun Bakım Uygulaması Yapın

Kirpiklerinizi uzatmaya çalışırken yapabileceğiniz en iyi şey, onlara iyi bakmaktır. Nazik bir makyaj temizleyici ve durulanması kolay bir maskara seçin. Bazı durumlar için su geçirmez formüller ne kadar güzel olursa olsun, çıkarma işlemi onlar için pek iyi değildir.

Ayrıca: Kirpik kıvırıcıdan uzaklaşın. Uzmanlar yeniden çıkarken doğal kirpiklerinize zarar verebilecek bir kirpik kıvırıcı kullanmaktan kaçınmanızı öneriyor.. Ayrıca kırılmayı önlemek için kirpiklerinizi düzenli olarak fırçalamanızı ve iyi bir önlem için biotin takviyeleri almanız da öneriler arasında.

 

Dermatologunuzla Kirpik Büyüme Serumu Hakkında Konuşun

Piyasada kanıtlanmış etkinliği olan tonlarca kirpik uzatma serumu var. Birçok serumdaki aktif bileşen, klinik çalışmalarda kirpiklerin daha uzun, daha kalın ve daha koyu olmasını sağlayan bimatoprosttur. Follikülün büyüme aşamasında kaldığı süreyi uzatarak çalışır.

“Kirpiklerin uzunluğunu, dolgunluğunu ve/veya koyuluğunu artırmak için bir dizi reçetesiz kozmetik ürünün reklamı yapılıyor. Tescilli peptitler, doğal özler ve vitaminler gibi çeşitli bileşenler içerir, ancak teknik olarak ‘kozmetik’ oldukları için etkinlikleri eleştirel olarak değerlendirilmemiştir ve güvenlikleri tam olarak araştırılmamıştır.

Bu nedenle, piyasadaki bazı OTC kirpik serumlarının eleştirel olarak değerlendirilmediğini veya tam olarak çalışılmadığını belirtmek önemlidir. “Kirpik büyümesini etkileyebilecek mekanizmalar büyük ölçüde bilinmemektedir ve kanıtlanmamıştır” diyor. “Bu ürünler aynı zamanda doğru kullanımla ilgili tüketici eğitiminin kalitesi ve kapsamlılığı açısından da farklılık gösteriyor.”

Uzmanlar hangi kirpik serumlarının gerçekten etkili olduğu ve en önemlisi göz çevreniz için güvenli olduğu konusunda araştırma yapmanızın önemli olduğunu kabul ediyor.

Bu nedenle, yalnızca şimdilik değil, ileride de size en iyi sonuçları verecek olanı bulmak için dermatoloğunuzla tekrar konuşmanız önemli.

 

Hint Yağı ve Hindistan Cevizi Yağını Deneyin

Kirpik serumlarından bıktıysanız, kimyasallardan kaçınmak istiyorsanız veya bunları kullanırken tahriş yaşadıysanız, denemeye değer bazı doğal kendin yap yöntemleri vardır.

Kirpik büyümesi için hint yağı veya hindistancevizi yağının etkinliğini destekleyecek gerçek bir veri yok, ancak kirpikleriniz maskara kullanımı nedeniyle kırılgan hale geliyorsa ve kırılıyorsa bu yağların nemlendirici özelliklerinin yardımcı olabilir.

 

Doğal Kirpiklerinize Lifting Uygulatın

Göz önünde bulundurabileceğiniz başka bir tedavi, kirpiklerinizi dipten uca kıvırmak için kimyasal bir solüsyon kullanan kirpik perma veya liftingdir. (Kirpik perma yaptırmak, uzatmalardan ziyade yüzde 100 doğal bir görünüm ve his için mevcut kirpiklerinizi kullanır.)

İşlemin genellikle bir renk tonu ile başladığını ve kirpik uzmanınızın kirpiklerinizin zaten çok kısa, hasarlı veya kirpik perması için zayıf olduğunu belirleyebileceğini unutmayın.

Bu genellikle ağrısız bir süreçtir ve son derece etkilidir.

 

 

 

 

Geri «
Ileri »

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

VDS Kiralama