April 25, 2024

Venüs Burcu Nedir? Kişiliğe Etkileri Nelerdir?

Astrolojiye yeni başlayanlar genellikle “üç büyük”  yani güneş, ay ve yükselen burçlar hakkında bir şeyler duyarlar. Ama üzerinde uyuyan kişiliğinizi şekillendirmeye yardımcı olan üç “kişisel gezegen” daha var. Bu gezegenlerden biri de Venüs.

Aşk, romantizm, para, güzellik ve sanat gezegeni olan doğumunuzdaki Venüs, arzularınızı, tutkularınızı, neye değer verdiğinizi ve zevkle nasıl ilişki kurduğunuz ve deneyimlediğiniz hakkında konuşur. Aynı zamanda nasıl sosyalleştiğinizi, başkalarıyla nasıl ilişki kurduğunuzu ve başkalarını nasıl çektiğinizi de etkiler. Astrolojide, ilhamı, heyecanı nasıl harekete geçirebileceğimizi ve tatmin edici bulduğumuz aktivitelere nasıl yönelebileceğimizi öğrenmek için bu gezegene bakıyoruz. Yani evet, doğum haritanızın bilinmesi gereken önemli bir detayı!

Venüs, bir yıl içinde zodyakın her işaretiyle flört eder ve her güneş işaretini bir seferde 30 gün boyunca parıldatır. Ancak doğduğumuz andaki Venüs burcu, kendi hayatımızda nasıl eğlence, zevk ve neşe bulduğumuzu gösterecektir. Bize sevdiğimiz şeylerle kalplerimizi nasıl ateşleyebileceğimizi gösterir.

İnternetten doğum haritanızı çıkardıysanız gelin Venüs’ün sizin için ne anlama geldiğini öğrenelim.

 

Koç Venüs

Koç, karşıt görüşlere sahip olanlarla eğlenceli şakalar yapmayı sever. Aslında, bunu o kadar tatmin edici buluyorlar ki, görüşlerini yakın oldukları kişilerle durmadan öne sürmeyi seçiyorlar. Dost rakiplerinin görüşlerini dinlerken, diğerlerinin de onların bakış açılarını görmelerini sağlayacak bir tartışmaya girmeleri zorunludur. Koç’un başkalarıyla yarışmaktan keyif almasının bir başka nedeni de, üstlendikleri her aktivitede (ki genellikle öyledirler) en iyi olmakta teselli buldukları için, birincilik ödülünü kazanmanın onları keyifle güldürecek olmasıdır.

 

Boğa Venüs

Boğa, sanatlarında ve yaratıcılıklarında doğal olarak neşe bulmalarını sağlayan Venüs gezegeni tarafından yönetilir. Toprak burcu olmak, duyularını ve çevrelerindeki doğal dünyayı ilham kaynağı olarak kullanmalarını sağlar. Sanatsal Boğa, yaratımlarının nasıl görünmesi gerektiği konusunda tek yönlü bir zihne sahip olma eğiliminde olduklarından, vizyonlarını nasıl gerçekleştirdikleri konusunda inatçıdır. Boğalar, doğuştan gelen yeteneklerini veya estetiğini sergileyen el işleri, çizim, resim veya yapı malzemeleri yapmaktan zevk alırlar. Aynısı, arkadaşları ve aileleri ile yiyebilecekleri yozlaşmış ve hoşgörülü yemekler yapmak için de geçerlidir.

 

İkizler Venüs

Hepimiz İkizlerin dedikodu yapma eğilimi olduğunu biliyoruz bunu yayan onlar olmasalar bile. Venüs astrolojide sosyal bir gezegen olduğundan, İkizler’in bu gezegen üzerindeki etkisinin, meseleleri ve ilişkileri tartışan faaliyetlerle kendisini tükettiğini belirtmek önemlidir. Reality TV, filmler, kitaplar ve gerçek hayat hikayelerine ve durumlara çay dökmeye adanmış web siteleri, İkizler’deki Venüs’ü mutlulukla parlatacak. Söylenti değirmenini eğlence düzeyinde okumak ve izlemek onlara neşe verecektir  özellikle de hayatlarını veya tanıdıklarını etkilemiyorsa.

 

Yengeç Venüs

Yengeç burcundaki Venüs, önemsedikleri kişilerle basit aktivitelerden zevk aldığı bilinmektedir. Bu yerleşimle, daha çok kiminle zaman geçirdiğin ve ne yaptığınla ilgili. Yengeç burcundaki Venüs, arkadaşlarıyla ayak işlerini yaparken, aileleriyle dondurma yemeye çıkarken ve diğer önemli kişilerle sahilde lüks içinde dolaşırken şehirde dolaşmaktan keyif alır. Onları seven ve sevdikleri insanlarla çevrili oldukları sürece, harika zaman geçirecekler ve mutlu olacaklar. Onlar için neşe, duygusal sıcaklığın varlığında olmakla ilgilidir.

 

Aslan Venüs

Aslan burcundaki Venüs, önemsedikleri kişilerden hediye alıp vermeye bayılır. Aslan’daki Venüs’e, bir kişinin onları ne kadar sevdiğini gösterir. Takdir edilmediklerini hissederlerse, drama (bu yerleştirme ile bilinir) başlar. Ancak, yalnızca kendilerinin göz önünde bulundurulması gereken bir şey olmadığını hissettiklerinde harekete geçerler. Aslandaki Venüs yerleşimi, kutlamalar başlamadan aylar önce tatil hediyesi vermeyi planlıyor. Ve sosyal çevrelerindeki veya partnerlerindeki birine vermek için her zaman mükemmel hediyeyi akıllarında tutarlar.

 

Başak Venüs

Başak’taki Venüs’ün doğa ile bağlantı kurması önemlidir. Bunu arka bahçelerine çiçek veya sebze dikerek, bahçeleriyle ilgilenerek ve yerel parklarda gönüllü olarak yapabilirler. Sinir enerjilerini gevşetmek için ellerini kullanmak, bedenlerini toprağa bağlayacak ve bu da endişeli Mercurial enerjilerini gevşetecektir. Artı, Başaklar, sabırlarını kullanmayı ve başkalarının zevk alabileceği güzel bir dünya yaratmaya özen gösterdiklerini hissedecekler. Başaklar başkalarına vermeyi sevdiği için, bu projeler ve çabalar aracılığıyla rahatlık ve çözüm bulacaklardır.

 

Terazi Venüs

Terazi’deki Venüs için ilişkiler iki yönlü bir yoldur. Ne verirlerse onu alırlar. Onlara göre ortaklıklar karşılıklı destek ve özen gerektirir. Bu nedenle, hayatta yanlarında biri olmadan yürümeyi nadiren sevdiklerinden, bu Venüs yerleşiminin aşkta tatmin bulduğunu söylemek güvenlidir. Terazi’deki Venüs, dünyalarını bir başkasıyla paylaşmak ve zamanın testinden geçen uzun süreli bir ilişki kurmak istiyor. Mutluluğu bulmak için buna ihtiyaçları var. Başka biri olmadan hiçbir şeyi üstlenemezler çünkü ilişkiler ve aşk yoluyla yollarını bulurlar.

 

Akrep Venüs

Akrep’teki Venüs, oyunların ve gizemlerin sevgilisidir. İlişkilerde, kariyerde ve hayatlarındaki diğer her şeyde gezinmelerine yardımcı olmak için içgüdüsel duygularına ve hislerine güvenirler. Akrep’teki Venüs, hislerine dünyadaki her şeyden daha fazla güvenmelidir (akılcı gerçekler bile), bu yüzden yüzeyin altında demlenen bilgileri bulma nüanslarında üstündürler. Durumu çözdüklerinde ve bir sorunu çözdüklerinde, duygusal olarak tatmin ve heyecanlı hissedeceklerdir.

 

Yay Venüs

Zodyak’ın gezgini olan Yay burcundaki Venüs, yeni yerler keşfetmeyi ve seyahatlerinde arkadaşlarla tanışmayı sever. Aslında, dünya çapında temas halinde oldukları uzun bir küresel bağlantı ve ağ listesine sahiptirler. Bunun nedeni, Yayların farklı kültürleri ve felsefeleri öğrenmekten hoşlanmasıdır. Özgür ruhlu okçu, macera ve heyecandan o kadar çok zevk alır ki, onları uzun süre bir yerde tutmak zordur. Dünyayı keşfetmek ve görmek için kendilerininmiş gibi görürler.

 

Oğlak Venüs

Az bilinen gerçek: Oğlak burcundaki Venüs, nasıl ilerleyeceğini anlamak için geçmişi yansıtmayı sever. Zodyakın zamanda yolculuk yapan kurtarıcısı Oğlak, geleceği büyütmeye yardımcı olmak için zamanda geriye gider. Ancak, kendi dünyalarını şekillendirmeye yönelik eylemlerin değiştirilemeyeceğini anlarlar. Venüs Oğlak burcundayken, bu yerleşim, ruhlarından yayılan yaratıcı bir arayışa bu havayı verir. Geçmişten hatıraları saklamak ve onu karalama defterleri veya zaman kapsülleri yapmak için kullanmak, Oğlak burcundaki Venüs’ün kendilerini neşeli bir düzeyde tanımasını sağlayacaktır.

 

Kova Venüs

Kova’daki Venüs yerleşimi, insanları insani projeler aracılığıyla bir araya getirmeyi sever. Zamanlarını özgürce inançlarına uygun bir hayır kurumuna veya kuruluşa vermek, dünyaya yardım ediyormuş gibi hissetmelerini sağlayacaktır. İlerleme ve değişim yoluyla, Kova’daki Venüs, kitlelere bilgi getirerek evrimi getirebilir. Habitat for Humanity aracılığıyla gönüllü olarak vakit geçirmek, yerel düzeyde bağış toplamak, yürekten inandıkları bir davayı protesto etmek, yemek dağıtmak veya sosyal adaleti yaymak onları mutlu edecektir.

 

Balık Venüs

Venüs Balık burcundayken favori konumundadır çünkü değişken su burcu hassas, romantik, şanslı ve akıcıdır. Bu, Balıktaki Venüs’ün sanatla duygusal düzeyde bağlantı kurmasını sağlar. Sevdikleri sanat türü söz konusu olduğunda, önemli olan tek şey, duygusal olarak dışavurumcu olması ve duyguları armonik ritimlere dönüştürebilmesidir. Balıktaki Venüs, duygusal fikirlerini açığa çıkarmak için şiirsel duygularını ekleyecektir. Çalmaktan ve müzik yapmaktan, duygusal şarkılarla dans etmekten ve en sevdikleri melodide kalplerini haykırmaktan keyif alacaklar.

 

 

Geri «
Ileri »

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

VDS Kiralama