June 22, 2024

Vücudunu Güneşe Hazırla, Yaz Öncesi Cilt Bakımı

Yüz kızartan, güneş lekesine sebep olan, kupkuru bir cildin sebebi yaz sonunda geldi. Henüz Haziran ayında olsak bile güneşin yakıcı üstünlüğünü iyiden iyiye hissetmeye başlar olduk. Siz de kendinizi yaza hazır hissetmiyorsunuz değil mi? Her ne kadar otel rezervasyonları yapılmış, yeni bikiniler sipariş edilmiş olsa da cildiniz hala yaza hazır olmayabilir. Cilt bakımı rutininizi yaz için yeniden formüle etmek istiyorsanız, cephanenizde sadece güneş ışığından ve deniz suyundan daha fazla araca ihtiyacınız olacak.

Son Anda Retinol
Tüm yıl boyunca denemeyi düşünüyorsanız, şimdi belki de deneme zamanı geldi. Yeni başlayanlar için daha sıcak aylar cildinizin retinole alışırken pul pul olması ihtimalini de düşürecektir. Ve bunun ötesinde, koyu lekeleri ve yüzeysel sivilce izlerini tedavi etmenin, ince çizgileri yumuşatmanın, pürüzsüz dokuyu ve güneş hasarının tersine çevirmenin en iyi yollarından biri retinol kullanmaktan geçiyor. Ancak bir uyarı: Retinol ile ilişkili cilt inceltme dedikodularının bir efsane olduğu kanıtlanmış olsa da, madde yine de cildinizi güneşe karşı daha hassas hale getirebilir. Bu nedenle, sabahları cildinizi güzelce temizlemeyi, dışarı çıkarken güneş kremi kullanmayı ve retinolü gece sürmeyi unutmayın.

Mükemmel Güneş Kremi
Güneşe maruz kalmanın görünür yaşlanmanın yüzde 80’inden sorumlu olduğu gösterilmiştir. Zaten sevdiğiniz bir güneş koruyucu yoksa, şimdi bir tane bulma zamanı. Hassas veya sivilce eğilimli ciltler için çinko bazlı bir mineral güneş koruyucu arayın. Cildi UV ışınlarından korumanın yanı sıra, çinko aynı zamanda yağ üretimini düzenler ve iltihabı yatıştırır. Yeterli koruma sağladığınızdan emin olmak için en az 30 SPF’ye sahip bir güneş koruyucu seçtiğinizden emin olun – 50’den daha yüksek herhangi bir şey muhtemelen herhangi bir ek fayda sağlamaz.

Gerçekten işe yarayan bir C vitamini
Mükemmel SPF’nizi bulduğunuzda, onu aydınlatıcı C vitamini ile eşleştirin. İkisinin ortaklaşa bir ilişkisi var: C vitamini bir antioksidan olduğundan, lekelenmeye neden olan serbest radikalleri nötralize ederek SPF’yi destekler. Sonra, SPF sizi yeni karanlık lekelerden korur ve C vitamini zaten sahip olduklarınızı hafifletmek için çalışabilir. Yalnız şunu akıldan çıkartmamakta fayda var; C vitamini cilt bakım ürünlerinin çoğu, ışığa ve havaya maruz kaldıklarında etkinliklerini kaybettiğinden, renkli bir şişede olanlarını tercih edin.

Geri «
Ileri »

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

VDS Kiralama