June 25, 2024

Yalnızken Bile Sosyal Olmanın İpuçları

Bazı insanlar için yıllardır bilindik de olsa pek çoğumuz için ‘evden çalışma’ lugatımıza yeni girmiş olan bir deyiş. Kendini izolasyona almak sanılanın aksine zor iş. Patronların ve yöneticilerin müdahalesi olmadan çalışma fikri ilk başta çekici de gelse dışa dönük biriyseniz ilk haftadan kendinizi kötü hissetmeye başlamanız çok normal, endişelenmeyin.

Kendi Sosyal İş Ortamınızı Oluşturun

İş yerinden çok iyi anlaştığın insanlara planlı görüşmeler talep et. Hem işten geri kalmamış olursunuz hem de birbirinizden kopmuş hissetmezsiniz. Bu arkadaş grubu ile hem güncel konuları konuşabilirsiniz hem de gülmeye ihtiyaç duyduğunuzda mutlaka yardımcı olurlar. Bu plana uygun hem iş toplantısı hem de kaynaşma anları yaratırsanız işinize de çok yabancılaşmamış olursunuz.

Sanal Kahvenin Tadını Çıkarın

Bir fincan kahve bahanesiyle arkadaşlarınızla video call’da buluşun. Sosyal etkileşimler, dijital olduğunda bile, daha bağlı hissetmemize yardımcı olabilir. İyi arkadaşlar destek sağlayabilir ve sıkıntı zamanlarında umut ışığını görmenize yardımcı olabilir. Bu nedenle, kıyamet ve kasvet hikayelerinizi ilk birkaç dakika ile sınırlayın ve kalan zamanınızı birbirinizin modunu yükselterek geçirin.

Dışarı (balkona) çıkın

Herkes teraslı ya da bahçe katı olan bir evde yaşayacak kadar şanslı olmasa da kendinizi gün ışığından mahrum etmeyin. Günde 5-10 dakika bile olsa camın önünde oturmak, balkona çıkmak doğadan çok da kopmadığınız hissiyatı yaratacaktır.

Kendinize yatırım yapın

İşe gidip gelme ve yüz yüze daha az toplantı ile muhtemelen kişisel gelişim ve gelişmeye odaklanmak için normalden daha fazla zamanınız olacak. Haberlere maruz kalmayı sınırlamak (günde bir veya iki kez göz atmak) ve bunun yerine kariyerinde büyümenize yardımcı olacak bir konuda bir kitap okumak veya dinlemek iyi bir fikir.Tüm bunlar bittiğinde daha başarılı ve kendinin daha farkında bir birey olarak hayata adım atmak harika bir fikir değil mi?

Geri «
Ileri »

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

VDS Kiralama