May 30, 2024

Yaşa Göre Cilt Bakımı Önerileri

İlk izlenimlerin ne kadar önemli olduğunu hepimiz biliyoruz. Bazı insanlar ilk bakışta önce kıyafete ya da ayakkabıya dikkat etse de asıl önemli olan şey yüzümüz. Burada en temel problemimiz şu; çevreden genetiğimize her şey yaşlanmamız yönünde bize komplo teorisi kurarken en iyi şekilde yaşlanmak için çok uğraşmamız gerekiyor. Peki cilt sağlığımızı maksimize bir şekilde sürdürmek için neler yapmalıyız? İşte yaşa göre cilt bakımı önerileri:

20’ler
20’li yaşlarda güzellik rutininizi yavaş yavaş sorgulamaya başlayabilirsiniz çünkü uzmanlara göre özellikle 25 yaşından sonra cilt kolajen ve elastini daha az üretiyor. Bunlar sağlıklı bir cildin olmazsa olmazları. Kolajen üretimini desteklemek için aksatmadan yüzünüze peeling uygulamanız gerekiyor. Salisitik asit, hyaluronik asit içeren temizleyicileri tercih edebilirsiniz. Bu yaşlar hergün güneş koruyucu kullanmaya başlanılan yaşlar. Kış aylarında bile olsak mutlaka spf’li bir ürün uygulayın.

30’lar
İyi haber: Akneniz genellikle hayatınızdaki bu aşamada azalır. Kötü haber: Çünkü cildiniz kurumaya başladı (boo!) Ayrıca gözünüzün altında daha fazla hiperpigmentasyon, ince çizgiler, güneş lekeleri ve koyu halkalar görmeye başlayacaksınız. Ek olarak, cildiniz daha az pürüzsüz hissetmeye başlayacak ve gözenekleriniz daha da büyüyecek. 30’lar yiyip içtiklerinize en çok dikkat etmeniz gereken zamanlar. Paketli gıda ve rafine şekere veda etmeye hazır olun. Ne yerseniz cildiniz de o derece etkilenir unutmayın.

Her gün cildinizi iki kez yıkamaya dikkat edin. Tonik uygulayarak gözeneklerinizi sıkılaştırın ve haftada 3-4 kez peeling uygulayın. Güneş kremini her gün süreceğinizi söylememize artık gerek bile yok. Retinol içeren ürünler kullanmaya da artık başlayabilirsiniz.

40’lar
40’lı yaşlar, kadınların yaşlanmaya karşı gerçekten savunmaya geçtiği zamanlar. Kırışıklıklar, büyük gözenekler: 40’lı yaşlarda her şey belirginleşmeye başlıyor. ”Pigmentasyon daha da kötüleşecek ve genel cilt elastikiyetinde bir kayıp olacak. En çok göz çevresinde belirgin olan kırıklıklarla göz çevresi kırışıklıklarına merhaba diyeceksiniz.

İdeal cilt bakım rutininiz: Günde iki kez nemlendirici bir temizleyici kullanın, bir tedavi serumu uygulayın. Gece kremini hem gündüz hem gece olmak üzere iki kere uygulayın.

Geri «
Ileri »

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

VDS Kiralama