July 24, 2024

Yaz Aylarının En Popüler Saç Modelleri

Saç trendleri söz konusu olduğunda, parlak, küt kesimler son zamanlarda kesinlikle en üst sıralarda yer alıyor. Son birkaç yıldır parlak, jilet gibi kesilmiş uzunluklara bayılırken kendimizi sürekli küt saç modellerini Instagram’da kaydederken bulduk. Hiç şüphe yok ki, künt kesimler bu aşktan adil paylarını aldılar. Ama şimdi ufukta yeni bir saç trendi var. Katlı kesimler!

Sürekli kuaföre gidemediğimiz pandemi döneminde, sürekli kesim gerektiren bu keskin saç kesimlerini geride bıraktık. Katlı kesimler saça yalnızca zahmetsiz bir hava vermekle kalmaz, aynı zamanda kırılmayı ve ayrık uçları (kaçınılmaz hale gelen şeyler) gizlemeye de yardımcı olur. Gelin birlikte bu sene en sık göreceğimiz katlı kesimleri inceleyelim.

14

Harika haber şu ki, katlı saç her saç tipi için işe yarıyor. Bununla birlikte, genellikle kalın telli saçlardan ağırlık almanın bir yolu olarak kullanılırlar. Bu nedenle, kalınlık yanılsaması yaratmak isteyen daha ince saçlara sahip birçok kişi, genellikle katlı kesimin durumu daha da kötüleştireceğinden endişe eder. Saç uzmanlarına göre kat atmak saçtaki ağırlığı alır ve saçın daha ince görünmesini sağlayabilir. Ancak, önemli alanlarda doğru kesimler, kişiye özel katmanlar aslında güzel stilleri geliştirebilir.

Saçınız ister kısa, ister bel hizasında, ister kıvırcık, ister düz olsun katlı kesim saçları düşündüğümüzde, süper dalgalı 80’ler tarzı bir görünüm hayal etmek çok kolay, ancak 2022 tarzı katmanlar bundan daha farklı. 2022’de katmanlar, 70’lerde ve 80’lerde gördüklerimize kıyasla çok daha yumuşak. Daha uzun katmanlarla saçlar daha doğal görünür ve hepimizin özlediği dağınık etkiyi verir.

Kıvırcık saçlılar bu süreci kuaförleri ile iyice tartışmalılar çünkü onların saç tipinde katlı kesim biraz daha zorlayıcı. Yine de şunu unutmamakta fayda var saçınız kıvırcık ya da bukleli ise katlı kesim onu olduğundan daha kabarık gösterebilir.

 

 

 

Geri «
Ileri »

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

VDS Kiralama