May 22, 2024

Yaz Gelmeden Kilolara Veda – 3 Günlük Detoks

Bizim için kötü olduğunu bildiğimiz yiyecekleri yemeyi alışkanlık haline getirmek çok kolay fakat bu alışkanlığın dışına çıkmak bazen zorlayıcı olabiliyor. Eğer uzun zamandır sağlıklı beslenmeye bir giriş yapmak istiyor, vücudunuzu küçük bir detoksla rahatlatmayı düşünüyorsanız bu 3 günlük detoks planı tam size göre olabilir. Sadece akşam yemekleri öğünlerinizde deneyebileceğiniz bu plan vücudunuzu arındırma ve canlandırma yolunda büyük değişikliklere sebep olacak bizden söylemesi. Haydi birlikte ne yapmanız gerektiğine bakalım.

Öncelikle detoks programı 3 günlük de olsa istediğiniz kadar uygulayabilirsiniz. Tek gün uygularsanız sağlıksız beslenme rutininize ara vermiş olursunuz, 2 gün uygularsanız acıkma nöbetlerinizi bastırmanıza yardımcı olur, fakat 3 gün uygularsanız daha enerjik hissetmeye başlayacaksınız.

Uyandığınızda;
Yarım limon suyuyla birlikte sıcak su (bunu sadece detoks zamanları yapmak yerine her sabah uygulamayı alışkanlık haline getirirseniz metabolizmanız hızlanacaktır)

Kahvaltı;
Smoothie 1: 1 muz, 1 avuç yaban mersini, 2 çorba kaşığı keten tohumu, 1-2 su bardağı kale,
3 buz küpü ve 1/2 su bardağı suyu karıştırın bu kadar basit

Ara Öğün;
Hindistan cevizi suyu ya da kombucha (kombu çayı ya da kombucha diye de adlandırılan, içimi gayet lezzetli olan bu çayın yararları saymakla bitmez)

Öğle yemeği;
Smoothie 2: 1 mango, 4 çilek, 1 kaşık protein tozu (veya 1/4 fincan badem), 2 bardak ıspanak, 3 buz küpü ve 1/2 bardak su karıştırın

Öğleden Sonra; 1 elma

Akşam yemeği;
Salata: Yarım avokado ile doldurulmuş yeşillikten 3 bardak ve 1 çorba kaşığı zeytinyağı ve limon suyunu kullanarak çiğ sebzeler (domates, salatalık, havuç, salatalık veya istediğiniz herhangi bir şey).

Akılda tutulması gereken ipuçları:
Mümkün olduğunca organik maddeler kullanın.
Bol bol su içtiğinizden emin olun!
Kahve ve kafeinli çaydan kaçının, ancak gün boyunca bitkisel çay (nane, papatya vb.) İçmekten çekinmeyin.

Geri «
Ileri »

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

VDS Kiralama