April 21, 2024

Yaz Tatilinize Mutluluk Katacak Pozitif Kitaplar

Hiç kimse bir yaz kaçamağından gittiğinden daha mutsuz dönmek istemez. Bir tatilin tüm amacı dinlenmek, rahatlamak ve günlük hayatınıza tazelenmiş ve zorlukların üstesinden gelmeye hazır olarak geri dönmektir.

Yine de, herkesin evrensel olarak mutluluğu arttıran tatilleri hedeflemesine rağmen, seyahatlerimizden çoğu zaman bronzlaşmış ve şişman hissederek dönüyoruz, ancak gerçekten daha mutlu değiliz. Bunların bir kısmı kötü planlamaya bağlı (gerçekten rahatlatıcı bir tatili nasıl planlayacağınız aşağıda açıklanmıştır), ancak diğer bir konu da insan doğasıdır.

Eskilerin dediği gibi, nereye gidersen git, kendini de oraya götürürsün. Uzaklaşmak iyi hissettirir, ancak kim olduğunuzu veya zorluklarla nasıl başa çıktığınızı değiştirmez. Yoksa yapar mı?

Her zamanki yaz geriliminizi, ilişkilerde gelişmenize, şüphelerin üstesinden gelmenize veya zor duygularla başa çıkmanıza yardımcı olabilecek bilim destekli ilkeleri öğreten bir kitapla değiştirirseniz, belki bir tatil gerçekten dönüştürücü olabilir.

Sekiz Randevu

John ve Julie Gottman, hangi davranışların ilişkileri mahvettiğini ve hangilerinin onların gelişmesine yardımcı olduğunu araştırmak için onlarca yıl harcadı. İlkinden nasıl kaçınır ve ikincisini benimsersiniz? Bu seçim, Gottman’ların bu çok önemli soruya verdiği yanıttır. Takip etmesi kolay talimatlarla kitap, ilişkilerinde samimiyeti ve neşeyi arttırmak isteyen çiftler için bir altın fikir madeni.

 

 

Mükemmel Değil Cesur Ol

Hayallerinden ödün vermiş veya cesur bir hamle yapmaktan vazgeçmiş bir kadınsanız, bu kitap tam size göre. Girls Who Code’un kurucu ortağı tarafından yazılan kitap, “sosyalleşmenin kızları kariyer açısından, ilişkilerde ve yaratıcı bir şekilde nasıl takılıp kaldığını inceliyor ve kadınların güçlendirilmesiyle ilgili toplumsal mitleri daha iyi anlamanın ve bunlarla mücadele etmenin yollarını öneriyor.

 

 

Bilinçli Ve Şiddetsiz İletişim

Bu yaz kumsalda keyifli vakit geçirebilirsiniz ama ofise döndüğünüzde sizi her zaman zorlu konuşmalar beklemekte. Bu kitapla kendinizi onlara hazırlayın. Budist farkındalık, şiddet içermeyen iletişim ve somatik deneyim geleneklerinden yola çıkan Oren Jay Sofer’in Bilinçli Ve Şiddetsiz İletişim kitabı size başkalarını anlamanız ve ilişkilerinizde kendi ihtiyaçlarınızı ifade etmeniz için araçlar sağlayacaktır.

 

 

Mutluluk Projesi – Tek Cümlelik Günlük: 5 Yıllık Seyir Defteri

Bir gün Gretchen Rubin hayatını dolu dolu yaşamaya karar verdi. Böylece nasıl mutlu olacağına dair bulabileceği tüm tavsiyeleri teste tabi tutmaya başladı. Ruhsal uygulamalardan, bilimden ve popüler kültürden ipuçları alan Rubin, nasıl gerçekten mutlu olabileceğini keşfetmeye çalıştı. Artık iyi bir ruh halinde olduğunuza göre, onu bir sonraki seviyeye taşıyın ve mutluluğunuzun peşinden gidin.

Geri «
Ileri »

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

VDS Kiralama