July 20, 2024

Yaza Girmeden Daha Sağlıklı Saçların Olmazsa Olmazları

Yazın gelişini büyük bir sevinçle karşılıyoruz. Peki cildimiz ve saçlarımız da aynı heyecanı paylaşıyor mu? Güneş, havuz ve deniz derken yaz mevsiminde saçlarımız farkında olmadan fazla yıpranabiliyor. Denizden çıktığımız gibi tuzlu suyla şekillenen saçlarla akşamı karşılamak harika bir fikir gibi görünse de hazır bahar aylarındayken tatil hayalleri kurmadan saçlarımıza bakım yapmanın zamanı geldi. İşte yaza girmeden daha sağlıklı saçlara sahip olmak isteyenlere birkaç pratik ipucu:

Saç Maskesi Kullanın
Kış mevsiminin ağır şartları, bereler ve soğuk havaların etkisiyle sık sık başvurduğumuz saç kurutma makineleri maalesef saçlarımızı yıpratıyor. Bu yüzden yaz aylarına girmeden saçlara düzenli bakım yapmak çok önemli. Saçınız ister çok gür ister kıvırcık olsun banyo öncesi ya da esnasında saç maskesi uygulamanız şart. Haftada bir ister evde kendi hazırladığınız kendin yap maskeleri ister bu amaç için üretilen saç maskelerini saçınıza uygulayın, nem ve yumuşaklık konusunda büyük değişiklikler yaşayacaksınız.

Saçlarınızı Bir Uzmana Gösterin
Saçlarınızı ister doğal renginde kullanın ister boyamış olun yaz girmeden bir kuaförün yolunu tutmanız saçınıza yapacağınız en iyi şeylerden olabilir. Birkaç cm uçlarından aldırmak, boyalı saçlarınıza bakım yaptırmak ya da sadece ufak değişiklikler… Uzman eli değmiş yepyeni ve bakımlı saçlarınızla yazı karşılarsanız, saçınızın yeni halini sıcak aylarda da sürdürmek daha kolay olur.

Düzleştiricileri ve Maşaları Elinizden Bırakın
Saçınız zaten bütün kış ısıya maruz kaldı hazır havalar ısınmışken daha fazla işlem görmesine gerek yok. Saçınızı mutlaka şekillendirmek istiyorsanız ısı uygulamadan eski usül bigudilerle hacim kazandırabilir, banyodan çıktığınızda uygulayacağınız köpük vb. ürünlerle biraz daha hareketlendirebilirsiniz.

En Önemlisi Nem
Kullandığınız şampuan ve saç kreminden ne kadar memnun olursanız olun saçınıza en çok zarar veren bu mevsime geçmeden önce daha fazla nem sağlayan ürünlere geçin. Banyo sonrası ya da öncesi saçınıza uygulayacağınız argan. Hindistan cevizi gibi doğal yağlar hem nem dengesini sağlayacak hem de saçlarınızı daha bakımlı gösterecektir.

Geri «
Ileri »

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

VDS Kiralama