May 22, 2024

Yemek Yapmayı Sevmeyenler İçin Sağlıklı Beslenmenin Yolları

Çılgınca meşgul olmanın nasıl bir şey olduğunu biliyoruz ve bazı günler akşam yemeği pişirmenin üstesinden gelebileceğiniz en son şey olduğunu hissediyoruz. Hemen hemen her gün aynı senaryoyu yaşıyorsanız işte bu yüzden işe, seyahate veya başka bir şeye odaklanırken sağlıklı beslenme alışkanlıklarınızın tamamen yoldan çıktığı haftalar olabilir. Bu durumdan kaçınmak için yemek yapmayı sevmeyenlere sağlıklı ipuçları ile geldik. İşte her zaman aklınızın bir köşesinde tutmanız gerekenler.

 

  1. Dondurucunuzdan Yararlanın

Dondurucunuzu hızlı bir şekilde bir araya gelebilecek sağlıklı yiyeceklerle doldurmanızı öneriyoruz. Dondurucunuzu donmuş meyve ve sebzelerle doldurmak harika bir seçenek çünkü bozulmaları konusunda endişelenmenize gerek yok ve ısınmaları mikrodalgada veya ocakta bir dakika sürüyor. Dondurulmuş malzemelerle hazırlayabileceğiniz pek çok şey var (hatta mikrodalgada pişirilebilen yemeklere bile dönebilirsiniz) ve bunların hiçbiri gününüzde fazla zaman almayacak.

 

  1. Önceden Hazırlanmış Gıdalar Satın Alın

Önceden kesilmiş, önceden karıştırılmış veya temel olarak kullanıma hazır malzemeleri stoklamakta utanılacak bir şey yok. Smoothie’ler ve sebze kaselerini dondurucuda bulundurmak iyi bir yedekleme planı olabilir. Tek yapmanız gereken sıvı ekleyip karıştırmak ya da ısıtıp yemek.

 

  1. Birkaç Hazır Yemekte Ustalaşın

Zamanınız kısıtlıysa ve mutfakta sahip olduğunuz az şeyi harcamaya canınızı sıkmıyorsa, imza yemeklerinize geri dönmeniz gerekir. Uzmanlar karnabahar kızarmış pilav ve makarna tarzı bir yemek gibi birkaç hızlı ve sağlıklı yemek için her zaman malzemeleri bulundurmanızı öneriyor. Canınız makarna çekiyorsa, inanılmaz kolay bir tarifimiz var. Biraz donmuş ıspanak alın, ısıtın, domates sosu ve mağazadan satın alınan köfteleri ekleyin ve sebze ağırlıklı harika bir makarna tarzı yemeğiniz hazır! Gerçekten bu kadar basit.

 

  1. Paket Servisi Sipariş Vermekten Korkmayın

Ama bu konuda akıllıca davranın.. Bir protein kaynağınız ve yeşilliklerden bir lif kaynağınız olduğundan emin olmak bir numaralı hedef.. Salata sipariş etmeye meyilli olsanız da, bu her zaman en iyi seçeneğiniz değildir. İçine karışan her şeye karşı dikkatli olun. Salatanızı kruton veya jambon yerine daha fazla sebze ile doldurmalısınız. Yağsız et ve mantıklı bir sos seçimi yapın. Ve şekerli kuruyemiş veya kuru meyve  gibi bir şey istiyorsanız, bunları dikkatli kullanın, çünkü fazladan şeker içerirler.

 

Salata dışındaki öğünlere gelince, sağduyunuzu kullanın: Kızartılmış garnitürler yerine sebzeleri seçin ve panelenmemiş yağsız etleri seçin.

Geri «
Ileri »

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

VDS Kiralama