June 22, 2024

Yeni Başlayanlar İçin Evde En Basit Fitness Hareketleri

Uzmanlara göre günde en az bir saat hızlı tempolu yürüyüş sağlıklı bir yaşam sürdürmek isteyen herkes için şart peki o kadar vaktimiz yoksa ve evde vücudumuzu çalıştırmak istiyorsak ne yapmalıyız? İşte hem fit kalıp hem evde fazla efor sarf etmeden yapabileceğiniz hareketler;

Squat
Bir dakikalık squat’larla başlayabilirsiniz. Ayakları kalça genişliğinde ayrı tutun; dizlerinizi 90 derece bükün, kalçanızı geri itin. 60 saniye bekletin ve tekrarlayın.

Özellikle sürekli oturduğunuz bir pozisyonda çalışıyorsanız bu hareket sizin için mükemmel. Yalnızca kalça kaslarınızı ve dizlerinizin arkasını çalıştırmakla kalmayıp hareketliliğinizi arttırmaya da yardımcı oluyor.

Yan Kalça Egzersizleri
Ayakları kalça genişliğinde ayrı, dirsekler bükülmüş, eller göğüs seviyesinde durarak başlayın. Sonra sağ ayağınızı birkaç metre yana doğru dışarıya doğru bastırın ve sağ dizinizi gösterildiği gibi 90 derece bükün. Başlamak için geri adım atın; bacak değiştirin. Her değişimde bacakları 60 saniye boyunca değiştirerek devam edin.

Triceps Şınav
Tam bir şınav yukarı çalışıyorsanız, tüm ayaklar ve kollar ile düz, doğrudan omuzlarınızın altına inin ve ayaklarınızı yerden kaldırın ve ayak bileklerinizi gösterildiği gibi çaprazlayın. (Zaten tam şınav ile rahatsanız, plank pozisyonunda başlayın.) Dirseklerinizi yanlara doğru değil, geriye doğru bükün ve göğsünüzü yere doğru indirin. Başlamak için yukarı itin ve 60 saniye tekrarlayın.

Şınavlar çok görevli harika hareketlerdir: triseps, göğüs ve omuzlarınızı hedeflerler. Ve dizlerinizi düşürürseniz veya planka devam ederseniz, bu da harika bir çekirdek egzersizdir.

Geri «
Ileri »

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

VDS Kiralama