April 25, 2024

Yeni Başlayanlar İçin Göz Farı Nasıl Sürülür?

Göz makyajı bir makyajı bambaşka seviyelere çıkarabilecek kadar güçlüdür. Ama makyaj yapmaya yeni başladıysanız ya da çok basit uygulamalara aşina iseniz göz farı uygulamak bazen zor olabilir. Hangi rengi seçmeliyim? Doğru fırçaya sahip miyim? Gibi sorulara takılıp bir göz farı uygulamaktan kaçınıyorsanız aşağıdaki tüyolarla aslında ne kadar kolay olduğunu göreceksiniz.

Göz Farı Nasıl Uygulanır?
Göz farı gözlerinize derinlik ve boyut katar. Bu işin en önemli tüyosu göz farınızı iyi karıştırmak. Temel uygulamalara bir kez eliniz alıştıktan sonra korkak olmaya hiç gerek yok. İster kedi gözü ister cut crease istediğiniz her şekli göz kapağınıza uygulayabilirsiniz.

İhtiyacınız Olan Şeyler
Far Bazı
Nude bir göz farı
Orta kahverengi göz farı
Bordo göz farı
Karıştırma fırçası
Kahverengi göz kalemi
Rimel

Far Bazını Uygulayın
Taze ve temiz bir kanvasla başlamak için yapmanız gereken ilk şey göz kapaklarına göz farı bazı sürmek. Göz makyajınızın yerinde kalmasını ve gün boyu dayanmasını istiyorsanız, baz kullanmak önemli bir adım.
İpucu: Bir far bazına sahip değilseniz, zaten sahip olduğunuz bir kapatıcı uygulayın ve üzerine transparan bir pudra geçin.

Nude Bir Far Uygulayın
Karıştırma fırçasıyla nude bir göz farını göz kapağınıza uygulayın. Bu uygulama daha sonra kullanacağınız rengin yoğunluğunu ve ömrünü uzatacak.

Daha Koyu Bir Far Uygulayın
Göz kapağınızın katlanma bölgesine yine karıştırma fırçası ile kahverengi tonlarında bir far uygulayın. Alt kirpik çizginize biraz renk ekleyin ve özellikle dış köşelere doğru iyice karıştırın.

Bordo Bir Far Uygulayın
Bordo bir farı sadece dış köşelere odaklanarak uygulayın. Dumanlı bir etki için katlanma bölgesine kadar hafifçe ve nazikçe sürün. Alt kirpik çizginizde de aynı rengi kullanın.
Kabarık bir karıştırma fırçası rengin iyice karışmasında ve ortaya çıkmasında büyük rol oynar, unutmayın.

Bütün bu adımlardan sonra gözlerinize daha da derinlik vermek istiyorsanız kahverengi bir göz kalemini göz içinize uygulayabilirsiniz. Rimelinizi de uyguladıktan sonra daha da dikkat çekici bir görünüm için takma kirpik de kullanabilirsiniz. İşte göz makyajınız hazır.

Geri «
Ileri »

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

VDS Kiralama