June 25, 2024

Yeni Bir Cilt Bakımı Rutininin Tam Zamanı!

içeride her zamankinden daha fazla zaman harcadığımız için, çoğumuz kendimizi gün boyunca makyajsız buluyoruz. Hazır böyle rehavete kapılmışken cilt bakımı rutininizdeki birkaç adımı atlamak çekici gelebilir ama bunu yapmak hiç de doğru bir karar değil.
Cildiniz şehir kirliliğinin serbest radikallerine maruz kalmasa da, 7/24 evde kalmak olumsuz yanlarıyla birlikte gelir. D vitamini eksikliği, cildinizin suratsız görünmesini sağlayabilir ve bazen biraz makyaj uygulamak, özellikle COVID-19 kaynaklı endişeler veya depresyonla mücadele söz konusu olduğunda terapötik etkilere sahip olabilir.

1. Günde İki Kez Temizlemek Hala Önemli
Gün içerisinde hiç makyaj yapmamış olsanız bile yüzünüzü günde 2 kez temizlemek önemli. Tazeleyici bir temizleme jeli, cildin doğal özelliklerinden arınmadan fazla yağ veya kirin temizlenmesine yardımcı olabilir. Soğuk su ile temizlik kızarıklık ve şişlikler ile ilgili yardımcı olabilir ve yüzünüzü taze hissettirir.

2. Arındırmayı Aksatmayın
Pek çok insan peeling yapmak için zaman ayırmıyor, ancak cilt hücrelerini gençleştirmeye yardımcı olduğu için cilt bakımı rutini içinde çok önemli bir adım. Gözeneklerin tıkanmaması ve sivilceye dönüşmemesi için haftada bir ya da 2 kez peeling yapın.

3. Serumlar ve Nemlendirici Krem ile Cildinizi Şımartın
Yüzünüzü temizledikten sonra rutininize besleyici bir serum ekleyerek bu sağlıklı, dolgun ışıltıyı sabitleyin. Yüzünüz evde daha fazla kurur bu yüzden nemlendiriciyi de ihmal etmeyin. Birini diğeri yerine kullanmayın, en iyi sonuçlar için hem serum hem de nemlendirici krem kullanın.

4. Gözlerinizi Unutmayın!
Hafif bir dokunma hareketi kullanarak göz altı ürünlerini yüzük parmağınızla yavaşça uygulayın.

Geri «
Ileri »

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

VDS Kiralama