June 22, 2024

Yeni Yılda Evde Yapabileceğin Dekorasyon Fikirleri

Bu yılbaşı sezonunda maliyetleri düşürmenin yollarını arıyorsanız, mağazadan satın aldığınız süslemelere para harcamak yerine neden bazı kolay kendin yap Noel dekoru fikirlerini denemiyorsunuz?

Evi Noel için dekore etmek, tatilin en önemli olaylarından biri ve şenlik süsleri ve süslemeleri için alışveriş yapmak eğlenceli olsa da, pahalıya mal olabilir. Dışarıda harcamaya ucuz ve neşeli bir alternatif olarak, neden ailece biraz zaman ayırıp mutfak masasının etrafında bir el işi seansına, hem süslemeler hem de hatıralar yapmayasınız.

Mağazadan satın alınan kadar şık olmasa da, ev yapımı dekorasyonlar çok daha çekicidir ve çok daha az paraya mal olur. Aynı zamanda en mutlu anıları barındıranlar, o değerli hatıralar ve eski aile favorileridir. Bu yüzden tutkal tabancasını çıkarın, hediye paketini ve şerit kalıntılarını alın ve bütçeye uygun Noel dekorasyon fikirleri için bu muhteşem şenlikli tasarımlardan bazılarında elinizi deneyin.

Böğürtlen dolu fenerler yapın

Şenlikli kırmızı ve beyaz renklerde bu Scandi tarzı fenerle yılbaşı şömine dekorunuzu veya koridordaki konsol masanızı aydınlatın. Bir araya getirmesi çok basit, Daha sessiz, doğal bir görünüm tercih ediyorsanız, meyveleri yeşillik ve mini çam kozalakları ile değiştirebilirsiniz.

Büyük bir cam vazonun içine küçük bir bardak doldurarak başlayın. Bardağın içine bir sütun mum yerleştirin ve ardından vazonun tabanını kırmızı Noel kızılcıklarıyla çevreleyin. Dış tarafa sarılı ve bir fiyonkla bağlanmış uzun bir çizgili kurdele ile bitirin.

Eğlenceli bir ponpon çelengi deneyin

Örgü projelerinden kalan ipliği kullanarak yapılan renkli bir ponpon yılbaşı çelengi fikriyle kapıları, pencereleri veya aynaları süsleyin. Üç tamamlayıcı renkli yün seçin ve ponponlarınızı yaparak başlayın farklı renklerin her birinden yaklaşık 12’ye ihtiyacınız olacak (toplamda 36).

Bir tel halka çelenk tabanı alın ve örtmek için kendir kurdele ile sarın. Asmak için ilmek oluşturmak üzere etrafına bir miktar iplik bağlayın. Ardından ponponlarınızı takmaya başlayın. Her birinden sarkan bir yün kuyruğu olmalı, bunu ilerledikçe renkleri değiştirerek kendir üzerine dikmek için kullanın. Kaplandıktan sonra, asmadan önce kendir şeridinden ve tutkal tabancasından bir yay yapın.

Yer ayarlarını kişiselleştirin

Yemek masası düzenlemeleri için ve misafirler için bir paket ikram olarak kullanmak için bir bayram hediyesi ile dolu mini kutuları sarın.

Masa temanızı tamamlayan uyumlu hediye paketi ve kurdele kullanın veya konuğunuzun adını veya eğlenceli bir bayram selamını kullanarak bir bilgisayarda kendi baskılı ambalajınızı yaparak paketlere kişisel bir dokunuş verin. Her hediyeyi bir dal yeşillik veya çilek ile bitirin.

Şenlikli hediye süslemeleri yapın

Dolabın içine saklanmış bir rulo düz kahverengi veya beyaz kağıt, Noel hediye paketi biterse (ve doğum günleri için de) kullanılabilecek iyi bir yedek Noel hediye paketi fikridir. Düz kağıdı satın almak ucuzdur ve ev yapımı dekorasyon fikirleriyle canlandırması çok kolaydır.

Renkli çizgili ve benekli kurdeleler ile bağlayarak, okaliptüs dallarını ve meyveleri süs olarak kullanarak düz kağıt paketlerin şenlikli görünmesini sağlayın. Bagaj etiketleri, lastik damgalar veya elle çizilmiş tasarımlarla süslenebilen başka bir kırtasiye ürünüdür. Veya güvenilir DYMO etiketleme makinesini getirin ve kolilerinizi süslemek için isim etiketleri veya bayram sloganları yapın.

Kolay kağıt kraker yapın

Festival yemek masasını aydınlatmak için güzel kağıt krakerler yapın. Zanaat zulanızdan kalanları kullanın veya Noel dekorasyon planınızı tamamlayan renklerde elle seçilmiş kağıtları tercih edin.

Bir karton borunun üç katı uzunluğunda ve iki katı genişliğinde bir krepon kağıdı kesin. Kağıdı tüpün etrafına sarın ve bantla sabitleyin. Küçük bir hediyeyi tüpün içine itin ve kağıdı iki ucundan sıkıştırın. İple dikkatlice bağlayın, ardından bir hediye paketi bandıyla süsleyin, daha fazla sicim çekin ve her birine birer düğme atın.

 

Geri «
Ileri »

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

VDS Kiralama