May 30, 2024

Yıllar Geçse De Hep Konuşulan İkonik Ayakkabılar

Kabul etmek gerekir ki, hayatımızın bir noktasında hepimiz bir çift ayakkabıya sırılsıklam aşık olmuşuzdur. Belki tarzlarından, rahat olmalarından, size nasıl hissettirdiklerinden vb. ve muhtemelen böyle bir çift bulamayacağınızı düşündünüz. Ancak piyasada bulunan ayakkabıların çoğu, ayakkabıyı sonsuza dek değiştiren büyük etkiler yaratan bazı ikonik ayakkabı çiftlerinden ilham alıyor. İşte favorilerimizin listesi.

1. Manolo Blahnik Topuklu Ayakkabılar
Bunları Sarah Jessica Parker’da gördüğünüzde muhtemelen aşık oldunuz. Sex and the City’nin oyuncusu, “Manolos” un en büyük hayranlarından biri ve neredeyse her rengine sahip. Aynı Topuklu ayakkabının birden çok versiyonunu yapan markanın en çok satan ayakkabısı yine bu modeli. Tasarımcının kendisi de nereden ilham aldığını şöyle ifade ediyor ‘Parlak aksesuarlara her zaman düşkünlüğüm vardı, bu yüzden İtalya’da bulduğum bu güzel süslenmiş tokayla bir topuklu ayakkabı yarattık. Ayakkabının tamamı Napoleon I, Josephine ve Pauline Bonaparte’den ilham aldı. ‘

2. Chanel Arkası Açık Modeli
Büyük bir Chanel hayranı olan her birimiz bir noktada bu ayakkabıları hayal ettik. Gabrielle Chanel onları ilk kez 1957’de tasarladı ve figürü büyülü gibi stilize etmelerini sağladı: bej renginde ve hafif yuvarlak ve siyah burunlu, ayakları daha kısa ama bacakları çok daha uzun gösteriyor.

3. Gucci Loafer’lar
Onları geçtiğimiz sezonlarda her yerde ve çok farklı şekillerde gördük: Tüylü versiyon ve geçmeli versiyon, vb. İlk Gucci mokasen, 60 yıldan daha uzun bir süre önce, Birinci Dünya Savaşından sonra yaratıldı. Ve bazı şeyler bunca yıldır zamana ve stillere rağmen değişmedi. Hepsi tereyağı kadar yumuşak deriden yapılmıştır ve neredeyse tamamı badem şeklinde burunludur.

4. Adidas Stan Smith
Mükemmel bir beyaz spor ayakkabı olan Stan Smith, 1963’te çıktığında Stan Smith bile değildi, ancak başka bir tenis oyuncusu olan Robert Haillet’ın isminden ilham almıştı. Başlangıçta tenis kortu için tasarlanan spor ayakkabılar ve günümüzde olduğu gibi beyaz deriden yapılıyordu. Ayakkabının tasarımı 1963’ten beri aynı kaldı, ancak bugün hiç olmadığı kadar fazla renk seçeneği var.

Geri «
Ileri »

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

VDS Kiralama