May 22, 2024

Yüz Şeklinize Göre Güneş Gözlüğü Seçimleri

Yaz geldiğine göre artık güneş kremi, kum, deniz ve tabi ki güneş gözlüğü zamanı! Güneş gözlüğü alışverişi yaparken dikkat etmeniz gereken birkaç nokta mevcut. Fiyat performans dengesi de bunlardan biri. Daha pahalı olan daha fazla korur gibi bir düşünceniz olmasın. %100 UV engeli olan herhangi uygun fiyatlı bir gözlük de pahalı markalar kadar etkili. Marka isimlerinin sizi kandırmasına izin vermeyin.

Güneş gözlükleri, gözü ve göz çevresindeki cildi, katarakt, maküler dejenerasyon, keratit veya hatta göz çevresinde kanser gibi göz hastalıklarına neden olabilecek zararlı UV ışınlarından korumak için hayati önem taşımakta. Bu yüzden özellikle güneşli havalarda gözlüksüz çıkmamaya özen göstermelisiniz. Güneş gözlüğünün aslında ne kadar önemli bir aksesuar olduğunun altını yeterince çizdiysek gelin yüzünüze uygun güneş gözlüğünü nasıl seçersiniz’I konuşalım.

Kalp şeklinde yüzler için güneş gözlüğü

Daha geniş bir alnınız varsa ve yüzünüzün geri kalanı çenenize doğru yavaş yavaş daralıyorsa, yüzünüzün kalp şeklinde olma ihtimali oldukça yüksek. Sizin için en iyi çerçeveler kedi gözü dediğimiz çekik şekilde olan güneş gözlükleri veya yuvarlak çerçevelerdir.

Oval şekilli yüzler için güneş gözlüğü

Oval şekilli bir yüzün alt yarısı biraz daha uzundur ve biraz yuvarlak bir çeneye sahiptir. Oval bir yüzünüz varsa, damla şeklinde güneş gözlüğü gibi yumuşak, açısal çerçeveleri deneyebilirsiniz.

Yuvarlak yüzler için güneş gözlüğü

Yüzünüz geniş olduğu kadar uzunsa ve daha yuvarlak bir çene çizginiz varsa, büyük olasılıkla yuvarlak bir yüzünüz vardır. Daha az açısal özelliklerinizi ortaya çıkarmak için bir çift geniş camlı veya dikdörtgen çerçeveyi deneyebilirsiniz.

Kare şekilli yüzler için güneş gözlüğü

Alnınız, elmacık kemikleriniz ve çeneniz eşit genişlikte ise ve güçlü bir çeneniz varsa, kare şeklinde bir yüzünüz olabilir. Yüz şeklinize uygun olan bir gözlük seçmek için yuvarlak çerçeveler, oval şekilli gözlükler veya kedi gözü şeklinde güneş gözlüklerini tercih edebilirsiniz.

Geri «
Ileri »

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

VDS Kiralama