May 30, 2024

Yüzünüzü Doğru Yıkamanın Yolları

Dışarıdan baktığınızda dünyanın en basit rutini gibi görünse de söz konusu yüz yıkamak olduğunda da dikkat edilmesi gereken bazı noktalar var. Birçok insan yüz yıkamayı sadece yüzü kirli olduğunda ya da makyaj yaptığında yapmakla işgillendirse de aslında bu cildimizin en ihtiyaç duyduğu temizlik rutinlerinden biri.

Yüzünüzü nasıl yıkadığınız ne kadar çok yıkadığınızdan çok daha önemli. Cilt tipiniz, yapınız veya mevcut durumunuz ne olursa olsun, uzmanlar gece temizleme rutininin özellikle önemli olduğunu vurguluyor.

Gün boyunca makyajı, kiri çıkarmak, cildi cilt bakımı rejiminize hazırlamaya yardımcı olacak ve aynı zamanda cildi gece boyunca yenilenme ve yenileme süreçlerinde destekleyecektir. Temiz bir başlangıç için hazır mısınız? Gelin yüzünüzü nasıl temizlemeniz gerektiğini birlikte öğrenelim.

Yapın: Önce tüm makyajınızı düzgün bir şekilde çıkarın

Özellikle yatmadan önce, gerçekten temizlemeye başlamadan önce işi bitirmek için nazik bir makyaj temizleyici kullanın.

Yapmayın: Kalıp sabun kullanmayın

Yüz için özel olarak formüle edilmedikçe kalıp sabunlar cildin pH dengesini değiştirebilir (bu da daha fazla bakteri ve maya büyümesine izin verir).

Yapın: Ilık su kullanın

Bir efsaneyi ortadan kaldıralım: Gözenekler kapı değildir. Sıcak su onları açmaz ve soğuk su onları kapatmaz.

Gerçek şu ki, aşırı su sıcaklıkları tahrişe neden olabilir, bu nedenle orta bir zemine bağlı kalmak en iyisidir. Yukarıya baktığınızda yansımanızda kızarmış bir cilt görmek istemezsiniz.

Yapmayın: Doğruca havlu kullanmayın

Ovma, cildi doğal koruyucu bariyerinden sıyrılabilir. Cildi temizlemenin en iyi yolu, en az bir veya iki dakika parmak uçlarını kullanmaktır.

Eksfoliye etmek için temizleyicilerinizde salisilik asit, glikolik asit, laktik asit veya meyve enzimleri içeren maddeler bulundurun.

Bu ürünlerin 60 ila 90 saniye boyunca cilde nüfuz etmesine izin vermek, işi yapacak veya sağlıklı bir parlaklık sağlamak için gözenekleri temizleyecek ve ölü cilt hücrelerini çıkaracaktır.

Yapın: Misel suyuna bir şans verin

Misel su, makyaj ve döküntülere yapışan ve onu parçalayan su içeren misel molekülleridir.

Bazı insanlar, özellikle makyaj yapmayanlar, temizleyici olarak misel suyu kullanabilirler. Kamp yapıyorsanız veya su olmayan bir yerdeyseniz, misel suyu yüzünüzü temizleyebilir ve durulamaya bile gerek yoktur.

Yapmayın: Çenenizi de dahil edin

Çene hattınız ve boynunuz kir ve döküntü oluşumuna eğilimlidir. Ve onların da sevgiye ihtiyacı var.

Yüzünüze temizleme masajı yaparken, dolaşımı sağlamak ve cildinizin gergin ve doğal kalmasını sağlamak için parmaklarınızla yukarı doğru nazikçe ovalayın.

Bu masaj bileşeni gevşemeye yardımcı olabilir ve stresli bir günün ardından yüzünüze ihtiyaç duyulan kas molasını verebilir.

Yapın: Yumuşak bir havluyla kurulayın

Hava kuruluğunu yeniden düşünmenin zamanı geldi. Yüzünüze damlayan su bırakmak onu nemlendirmez; aslında, su buharlaştığında kuruluğa neden olabilir.

 

 

 

Geri «
Ileri »

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

VDS Kiralama