June 25, 2024

2024’ün En Büyük Moda Trendleri

2023 kışından ve hatta 2024 kışından daha ileriye baktığımızda modanın geleceğinde neler var? Cevap yapay zeka ve dijital avatarların dünyasında mı saklanıyor? Robotik mi? Coperni’nin podyumdaki robot köpekleri etrafında süregelen tartışma bana aksini düşündürüyor. Belki de başından beri konuyu fazla karmaşık hale getiriyoruz. Belki de modanın geleceği, istediğiniz kıyafetleri giymek, kendinizi bu kıyafetlerle temsil ettiğinizi görmek ve Vivienne Westwood’un isteyeceği gibi, bu kıyafetleri aşırı tüketme isteği veya ihtiyacı hissetmeyecek kadar sevmektir.

Daha fazla uzatmadan, endüstri uzmanlarının ve bazı değerli meslektaşlarımızın anlattığı 2023/2024 kış moda trendlerinin dikkate değer listesini okumak için okumaya devam edin.

Temellere odaklanın

Stil Notları: 2023/2024 kış koleksiyonlarının defalarca kanıtladığı gibi, en büyük etkiyi yaratan genellikle daha sessiz görünümdür. Sessiz lüks, bu yılın en imrenilen estetiği olmaya devam ediyor ve bu terim ve onun elitizmle olan yakın bağlantıları etrafında artan tartışmalar olmasına rağmen, tasarımcılar ona yöneliyor ve onu daha önce görülmemiş şekillerde benimsiyorlar. Yelekli üst ve kot pantolonlardan sade jarse elbiselere kadar bu gibi görünümler, çok eskimiş “az, çoktur” deyimine daha yüksek bir anlam katıyor. Page, “Giyilebilir, yüksek giyinme kesinlikle sezonun öne çıkan kısmıydı” diye doğruluyor. “Kusursuz bir terzilik gördük ve gardırop temellerine odaklandık. Khaite, Gucci ve Erdem’den paltolar ve Tove, Carolina Herrera ve Bottega Veneta’dan balıkçı yaka elbiseler son moda trendlerinin olmazsa olmazlarından bazıları. Başlamaktan heyecan duyuyoruz.” Maximilian Davis’in geçen sezonun koleksiyonları için Ferragamo’daki ilk koleksiyonuyla bu trendin dışına çıktı.”

Clutch Kontrolü

Stil Notları: Tasarımcılar yeni bir şeyler sunmaya çalışırken, moda çoğu zaman kendisiyle çelişir, mevsimler arasında bir trendden diğerine doğru hareket eder. Kışlık çanta seçiminde de bu açıkça görülüyor. İlkbahar/yaz için çantalar günün siparişiydi, bu yüzden doğal olarak sektör önümüzdeki birkaç ay boyunca işleri değiştirdi, bunun yerine el çantalarını ön plana çıkardı. “Hepimiz el çantalarının pratik olmadığını biliyoruz, ancak şu anda moda çevrelerinde bu açıkça görülüyor; bazı şeylerin sadece şık ve biraz muhteşem olması gerekiyor. 2024 için ölçek, biçim veya doku genellikle abartılıyor, ancak çok sade bir yineleme Aynı güncel görünecek. Kısacası, iyi bir el çantası, bu sezon bolca mevcut olan akıllı, kişiye özel kombinlere ekstra cila katacak.”

Bir Fiyonkla Süslenmiş

Stil Notları: Süsleme açısından, mikro kravatlardan jumbo düğümlere kadar üstlere, elbiselere, çantalara ve ayakkabılara takılan rozetler ilkbaharda neyse, fiyonklar da sonbaharda odur. Stilistler, “Son moda trendlerinden ve şovlarından çıkardığım net bir mesaj varsa, o da fiyonkların geri döndüğüdür; gerçekte hiçbir zaman ortadan kaybolmadıkları söylenemez, değil mi?” diyor. “Instagram’larımızda  ve aslında son birkaç ayda gardırobumuzda gördüğümüz baletcore trendindeki artış, Victoria Beckham ve Erdem gibi tasarımcıların bu eğilime yönelmesiyle kış için hiçbir yere gitmiyor. İster Richard Quinn’in elbiseleri gibi büyük, yapısal unsurlar, ister Simone Rocha’da görüldüğü gibi özenle yerleştirilmiş kurdeleler olsun, fiyonkların bu sezon yapılmaya değer bir ifade olduğu açık.”

Pastel Palet

“Her sezon, Marmite terziliğine eşdeğer olacak kadar bölücü bir renk trendiyle karşılaşıyoruz ve eğer geçen yılki Barbiecore’a katılmadıysanız, şimdi başka bir yere bakmak isteyebilirsiniz. Sarı, bir an yaşıyor ve bir o kadar da tatlı. Stil editörleri şöyle diyor: “Güçlü hardalları unutun ve neon’u 80’lere bırakın. Bu sonbahar/kış bizi pastel paletin en lüks tonlarından biri olan ayran sarısının yumuşak tonlarıyla yumuşamaya teşvik ediyor. Sonuçta başka hangi renk bize anında hissettiriyor? Başka bir yazda güneş batar batmaz, sarının sağladığı anında enerjiye ihtiyacımız var ve Christopher Kane ve Cecilie Bahnsen’in kanıtladığı gibi, vanilyayla dolu katmanlar halinde giyinmek bizi ayakta tutmaya yardımcı oluyor. sıcak hava mevsiminin keyfine biraz daha uzun süre devam edin (yani, bahar yeniden gelene kadar). Kestane rengi ve tahmin edilebilir bej rengiyle kenara çekilin. Bu yıl sessiz lüks, güneşli tarafı yukarı bakacak şekilde servis ediliyor.”

 

Kendini Kontrol Et

Stil Notları: Modanın çehresini bir sezon değiştireceğini bildiğiniz yeni bir trendi ortaya çıkarmanın heyecanı varken, yaşlandıkça başkalarının ses güvenilirliğini takdir etmeye başladım. Her kış trendi raporunda çeklerin yer aldığını varsayıyorum. Ancak 2024 yılı için öncekilerden çok daha etkililer. Miras örgüler hala popüler; ancak parlak ve sıra dışı renk karışımları.

 

 

Geri «
Ileri »

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

VDS Kiralama