June 22, 2024

2023 Kışının En Trend Kaban ve Paltoları

Bizi yanlış anlamayın, yaz çok güzel ve sonbahar da bazı mükemmel trendleri ortaya çıkarıyor, ama dürüst olmak gerekirse, kışın ayrı bir havası var: Resmen mont sezonu. Süveterler için çok sıcak ama tişörtler için çok soğuk ceket sezonu da değil. Ve kesinlikle “sonra giymek için çantama bir hırka atarım” havası da değil. Bu tam anlamıyla kat kat giyinmenin başlangıcı ve biz büyük botlar ve daha da büyük paltolarla rahat etme ihtimalini heyecan verici buluyoruz.

Zihniyetimizi açık havadan kış uykusu moduna geçirirken, bahara kadar bizi idare edecek mantıklı dış giysilere yatırım yapmayı düşünmenin zamanı geldi ve şu anda piyasada ne kadar çok palto olduğu göz önüne alındığında, paramızı gerçekten hangisine harcamaya değer olduğunu bilmek zor. Elbette her yıl piyasaya çıkan zamansız klasikler var ancak sizi sıcak tutmaktan biraz daha fazlasını yapacak bir şey arıyorsanız, bunu da ele aldık.

Modadaki diğer her şey gibi, yeni trendler de eski trendlerin gözden düşmesi kadar hızlı bir şekilde ortaya çıkıyor ve paltolar da bir istisna değil. Geçtiğimiz birkaç ay içinde kot ceketlerimizi, trençkotlarımızı ve kapitone araba montlarımızı rafa kaldırdık ve bunun yerine daha hareketli (ve sert hava koşullarına çok daha uygun) bir şeyler arıyoruz, bu nedenle boşluğu dolduracak bir şeyler için alışverişe başlamanın zamanı geldi.

Podyum fotoğraflarını, sokak stili görüntülerini ve sosyal medyanın en iyi giyinenlerinin gardıroplarını inceledikten sonra, bu kış için 2024 ve sonrasında da giymek isteyeceğiniz bir avuç net trend ortaya çıktı.

Mevcut kabanınızdan ilham almadığınızı düşünüyorsanız ya da bu kış her yerde ortaya çıkacak görünümleri merak ediyorsanız, işte şimdi giymeye başlamaya hazır olduğumuz altı şık kaban trendi. Hayal kırıklığına uğramayacaksınız.

Yorgan Ceket

Stil Notları: Yatakta olmayı tercih ettiğimiz günlerde soğukta dışarı çıkmak zorunda kalmak kadar kötü bir şey yoktur. Çözüm ne mi? Elbette yorganınızı da yanınıza alın. Uzun çizgili puffer montlar kış hüznünü kovmanın sırrıdır ve bu ultra rahat, ultra konforlu mont sıcak kalırken aynı zamanda havalı görünür, böylece havanın size neler getirebileceği konusunda endişelenmenize gerek kalmaz.

 

Eşarp Ceket

Stil Notları: Eşarp-ceket melezini ilk kim bulduysa, sizi alkışlıyoruz. Bu gösterişli palto her kıyafeti sonsuz derecede daha pahalı göstermekle kalmıyor, aynı zamanda çantanıza “ne olur ne olmaz” diye bir eşarp koyma ihtiyacını da ortadan kaldırıyor. Sadece sarın ve gidin.

 

Maksi Ceket

Stil Notları: Sonbaharda takıntılı olduğumuz maksi elbise ve eteklerin dış giyim seçimlerimizi de etkilemesi an meselesiydi. Uzun, geniş maksi palto, bilekleri saran elbiseler ve diz üstü çizmelerle mükemmel uyum sağlarken, jean pantolonlar ve düz ayakkabılarla da aynı derecede iyi görünüyor. Nasıl şekillendirirseniz şekillendirin, bu özel dikim kabanın yarattığı dramatik siluetin yerini hiçbir şey tutamaz ve en sade kıyafeti bile bir ifade gibi hissettirmenin anahtarıdır.

 

Pop Renkli Kürk

Stil Notları: Dopamin giyinmek, gri kış havasının panzehiridir ve parlak renkli kürklerin gününüze (ve diğer herkesin gününe) bir doz canlılık katacağı garantidir. Elbette, siyah bir yün palto zamansızdır, ancak sıcak kırmızı, kobalt mavisi ve elma yeşili gibi pastel boya tonları ve bol miktarda rahat tüy ile kötü bir gün geçirmek imkansızdır. Bu sezon en az şemsiyeniz kadar önemli olan bu ruh halini iyileştirici montu bir düşünün.

 

Çikolata Kahve

Stil Notları: Editörler olarak bize sık sık para harcamadan nasıl zengin görünebileceğimize dair ipuçları soruluyor ve çoğu zaman cevap gardırobunuza doğru rengi eklemek kadar basit bir şeyde yatıyor. Kahverengi resmi olarak yeni siyahtır ve koyu muadili kadar profesyonel ve iyi bir şekilde bir araya getirilmiştir, ancak zengin, sıcak alt tonları, tüm cilt tonları için evrensel olarak gurur verici olmasını sağlar. Seni seviyoruz camel, ama bu sezon karanlık tarafa doğru gidiyoruz.

 

Erkek Arkadaş Bomber Ceketi

Stil Notları: Terzilik ve bez çantalarımızı süper boyutlandırdık ve şimdi sıra bomber ceketlerimizde. Bu sonbahar/kış, erkek giyim bölümünden ödünç alınmış gibi görünen bol, hacimli deri bomber ceketler tercih ediliyor. Bu geniş ceket stili, kalın örgüler ve oversize gömleklerin (başka bir deyişle, öngörülebilir bir süre boyunca giyeceğimiz her şeyin) üzerine giymek için mükemmel ve bu trendi benimseyen influencer ve editörlerin sayısına bakılırsa, 2024 yılına kadar da varlığını sürdürecek.

Geri «
Ileri »

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

VDS Kiralama