April 21, 2024

70’lerden Günümüze Moda Trendleri

70’ler modasının büyük bir hayranıyız; o döneme ait olduğunu fark etseniz de etmeseniz de, o dönem bugün hala geçerli olan bir dizi trend yarattı. Parlak diz üstü çizmeler, halk esintili baskılı elbiseler, kadife ve fitilli kumaşlar, boho bluzlar, midi etekler ve benzerlerine olan takıntımızı düşünün. 70’ler her iki sezonda bir podyumları kasıp kavururken, yakından bakarsanız sokaklarda her zaman 70’lere dair bir ipucu bulursunuz.

 

Yves Saint Laurent, Karl Lagerfeld ve Diane von Furstenberg gibi bu on yıl boyunca tarihe silinmez bir şekilde damga vuran ikonik tasarımcı isimlerini düşünün. Ayrıca, bu dönemde kitlesel pazar, trend odaklı moda daha kolay ulaşılabilirdi. Barbara Hulanicki’nin Biba’sı, Bus Stop gibi butiklerin yanı sıra on yıl önce Londra’da bu fikri başlattı ve havalı kızlar görünümlerini daha kolay değiştirebildiler, bu da muhtemelen bu elektrikli zamandan çıkan 1001 estetiğine ve anahtar parçalara yol açtı.

 

Bu göz alıcı dönem aynı zamanda bir dizi unutulmaz, yüksek oktanlı, yüksek profilli stil ikonu üretti. Farrah Fawcett, Grace Jones, Bianca Jagger, Diana Ross, Cher ve Debbie Harry’yi düşünün. Onların muhteşemliği, 70’lerin sıradan ekibi tarafından eşit oranda karşılandı: Ali MacGraw, Diane Keaton, Jane Birkin ve arkadaşları, Studio 54’teki çılgın gecelerden ziyade NYC’de brunch’a hazır hissettiren 70’ler tarzını temsil ediyordu. İster hippilerden, ister disko kraliçelerinden, ister rockçılardan, ister punklardan ya da retro ineklerden hoşlanın, günlük bir doz için Instagram’da @70sbabes hesabını takip etmenizi tavsiye ederiz. Bu arşiv fotoğraflarına bakarken fark edeceğiniz şey, pek çok retro moda anının hala güncelliğini koruduğudur; özellikle de on yıllık dönemde geçen ve şu anda bu sezonun estetiğini şekillendiren Daisy Jones & The Six’in vizyona girmesi göz önüne alındığında. Bugün hala hangi 50 yıllık trendleri giydiğimizi görmek için okumaya devam edin.

Eşarplar

Stil Notları: Jackie O’nun 70’ler stili (özellikle Capri’deki bu tatilde) dışarıdaki tüm minimalistler için. Son zamanlarda Instagram’da fark ettiğimiz bir stil hilesi olan eşarp ile tamamlanan sade tatil görünümüne bayıldık.

Büzgü ve Büzgü

Stil Notları: Prenses Anne’in stil arşivinin büyük bir hayranıyız ve bu  favori görünümlerimizden biri. Büyük çiçek deseninden balon kollarına ve büzgülü korsajına kadar her şeyiyle 2023’ü yansıtıyor.

İnciler

Stil Notları: Şu sıralar inciler her yerde, ama bu her on yılda bir mutlaka ortaya çıkan bir mücevher trendi. 70’lerde, Raquel Welch gibi parlak saten elbiselerle akşamları uzun ipler takmak moda olmuştu.

Şal Elbise

Stil Notları: Diane von Furstenberg’in anvelop elbisesi zaman zaman trendlerin odağına girip çıksa da, her zaman herkesin cephaneliğinde gerçek bir zımba olmaya devam ediyor. İşte tasarımcı 1973 yılında klasik tasarımını giyerken.

Tonal Giydirme

Stil Notları: Bize mi öyle geliyor yoksa bu kıyafetler işe giderken giymek isteyeceğiniz her şey mi? Sade midi elbiseler, slouchy botlar ve tonal renkler sonbahar için radarımızda. Arkadaşlarınızı arayın ve haberleri onlara da verin.

Slogan Kazaklar

Stil Notları: Debbie Harry’ye kadar uzanan sayısız cool kız trendi var (kıyafet kataloğu tam bir hazine), ama bu Blondie sloganlı örgüyü hemen edinmek için ne kadar öderdiniz? Biz biliyoruz. Çok fazla.

Saten Slip

Stil Notları: Daracık “çıplak” elbiseler 20. yüzyıl boyunca varlığını sürdürdü, ancak boudoir esintili saten sliplerde 70’lere ve bu sonbahar giyeceğimiz bir şeye çok benzeyen bir şeyler var.

Pantolon Takım Elbise

Stil Notları: Pantolon takımın popülerliği inişli çıkışlı olsa da, şu anda perakendeciler ve moda haftası sokakları için büyük bir iş. Bianca Jagger sonsuza dek pantolon giyen orijinal ikonlardan biri olacak. Kanıt için bu boyundan bağlamalı tamamen beyaz kıyafete bakın.

 

Geri «
Ileri »

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

VDS Kiralama