July 24, 2024

Alın Kırışıklıkları Nedir? Nasıl Önlenir?

Kaşlarınızı çatıp alnınızın ne kadar kırıştığını kontrol ediyor ve bu konuda kendinizi iyi hissetmiyorsanız üzülmeyin çünkü yalnız değilsiniz. Dermatologlara göre 25 yaş ve üstü hastalar arasında en büyük cilt bakımı endişelerinden biri alın kırışıklıkları. Kırışıklıklarınıza (veya gelecekteki gelişimine) gittikçe daha fazla takılıyorsanız iyi bir dermatologdan randevu ayarlamak isteyebilirsiniz. Ancak, bu öngörülebilir bir seçenek değilse, kırışıklıklarınızın neden oluştuğunu, onlardan gerçekten kurtulup kurtulamayacağınızı ve daha az görünür görünmelerini sağlayacak bir dizi ipucu öğrenmek için okumaya devam edin.

Alın Kırışıklıkları Neden Oluşur?
Birçok cilt bakımı endişesinde olduğu gibi, alın kırışıklıklarının gelişiminde de yaş büyük rol oynar. Bununla birlikte, zamanın geçmesi de kolajen ve elastin üretiminde bir azalmaya neden olur. Aşırı güneşe maruz kalma, yüz kas gücü, tekrarlayan yüz ifadeleri bunlardan birkaçı. Ekranlara, strese, yerçekimine, kirliliğe, davranış alışkanlıklarına ve genetiğe göre de alın kırışıklıklarınız daha da belirginleşiyor olabilir.

Alın Kırışıklıklarından Gerçekten Kurtulabilir misiniz?
Tıpkı yıllardır sorduğunuz gözenekleri yok edip edemeyeceğiniz sorusu gibi, alın kırışıklıklarını tamamen silmek imkansızdır. Ancak, onları daha az fark edilir hale getirmek için atabileceğiniz bazı adımlar var.

Alın Kırışıklıkları Nasıl Önlenir?
Hemen hemen her dermatoloğa alın kırışıklıklarının nasıl önleneceğini sorun, onlar size yaşlanmayı geciktirici bir cilt bakımı rutini uygulamaya başlamanızı söyleyeceklerdir. İşin püf noktası, rejiminize hangi ürünleri ve tedavileri dahil edeceğinizi ve ne zaman uygulamaya koyacağınızı bilmektir. Genel bir kural olarak dermatologlar, önleyici yaşlanma karşıtı yolculuğunuza 20’li ve 30’lu yaşlarınız arasında bir ara ürün kullanmaya başlamanız gerektiğini söylüyor.

Her sabah C Vitamini ve SPF uygulayın
Cildi dolgunlaştırmak için Hyaluronik Asit kullanın
Kolajen miktarının büyümesini teşvik etmek için geceleri retinoidleri kullanmaya başlayın
Hücre devrini artırmak için cilt bakımı rutininizi Peptidlerle stoklayın
Hemen sonuç almak istiyorsanız botoksa bir şans verebilirsiniz.

Geri «
Ileri »

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

VDS Kiralama