July 20, 2024

Gelin Ayakkabısı Seçerken Nelere Dikkat Edilmeli?

Gelin olma hazırlıklarında gelinlik seçiminden sonra belki de en önemli aksesuar ayakkabılardır. Bazı kadınlar gelinliklerini çok küçük yaştan hayal ettikleri gibi onun altına ne kadar güzel bir ayakkabı modelini seçeceklerini çoktan düşünmüş, dolaplarında onlar için yer ayarlamışlardır bile. Biz bugün kararsız gelinlere yardımcı olmaya çalışacağız. Evet, ayakkabılarınız elbisenizle harika bir uyum içerisinde olmalı ama unutmayın saatlerce üzerlerinde durup dans edeceğiniz için aynı zamanda mutlaka rahatlıklarını da düşünmelisiniz. Gelin ayakkabısı seçerken yapmanız ve yapmamanız gerekenlere gelin birlikte bakalım.

Önce Elbisenizi Seçin
Hayallerinizin gelin ayakkabısı ile karşılaşmış bile olsanız önce gelinliğinize karar verin. Gelinliğin uzunluğu, model, işlemeleri gibi etmenler ayakkabı seçiminizde çok etkili olacak. Daha kısa etek boyu olan bir gelinlik tercih edecekseniz ayakkabılarınız da dikkat çekici unsurlardan olacak, daha abartılı, taşlı modelleri düşünebilirsiniz fakat çok uzun bir gelinliğiniz varsa daha küçük topuklu, rahat bir model seçebilirsiniz.

Ayakkabı Alışverişini Son Ana Bırakmayın
“Nasıl olsa gelinliği buldum ayakkabıyı sonra alırım” diye düşünmeyin, ikisini birbirine yakın zamanlarda alın. Gelinliği almakla iş bitmiyor, elbisenizin üzerinde bir sürü düzenleme yapılabilir. Provalarda ayakkabılarınız ayağınızda olsun ki etek boyu ile ilgili kötü sürprizler yaşamayın.

Denemeden Almayın
İnternetten alışveriş herkesin hayatındaki en büyük kolaylık da olsa söz konusu gelin ayakkabısı olduğunda biraz avm gezmeniz en doğrusu. İnternette görüp dış görünüşünü beğendiğiniz bir ayakkabı bütün akşam ayağınıza vurup en mutlu gününüzü cehenneme çevirebilir.

Düğün Yerini Aklınızda Bulundurun
Kır düğünü mü, sahil düğünü mü, yoksa salon düğünü mü? O güzelim topuklularınızın kumlara gömülüp yürümenizi engelleyeceği senaryolardan kaçınmanız en doğrusu. Mutlaka düğünün yapılacağı yere uygun bir modelde ve materyalde bir ayakkabı seçin.

Geri «
Ileri »

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

VDS Kiralama