May 22, 2024

Kabus Görmeyi Nasıl Önleriz?

Son zamanlarda her zamankinden daha canlı rüyalar sizi uyandırıyorsa, yalnız değilsiniz. Stres, bunaltıcılık ve kontrol eksikliği, daha canlı rüyalara ve kabuslara katkıda bulunabilir ve uyku döngünüzü aksatabilir. Söylemeye gerek yok, bunlar küresel bir pandemide aylar sonra hepimizin hissettiği duygular.

Bütünsel psikolog Nicole Beurkens, “İnsanların şu anda deneyimledikleri değişim, stres ve hatta endişe miktarı kesinlikle uyku düzenine ve uykuya dalmaya kötü etki ediyor” diyor. Günlük yaşamda normalliği geri getiremeyecek olsak da, kendimize daha onarıcı ve dinlenmeye hazırlayan bir gece ritüeli oluşturabiliriz.

Kendinizi daha derin ve kesintisiz uykuya hazırlamak için her gece ne yapmalısınız?
Uykuyla ilgili sorun yaşıyorsanız, uykuya dalmanın harika bir yolu, sakinleştirici adaptojenler ve magnezyum takviyeleridir. Geceleri üzücü rüyalar yaşayan insanlar, tipik olarak stres ve kaygı seviyelerinin çok yüksek olduğu insanlardır. Kaygı azaltmayı destekleyecek stratejilerden yararlanarak kaliteli ve kesintisiz uyku alabilirsiniz.

Uzmanlar, yatmadan bir saat kadar önce bir magnezyum takviyesi almanın yanı sıra, haber tüketiminizi sınırlandırmanızı, farkındalık halinde olmanızı ve her gün en az 10 veya 20 dakika meditasyon yapmanızı öneriyor. Bu, “korkulu düşüncelerden uzaklaşmanıza ve rahatlama tepkisini ortaya çıkarmanıza yardımcı olabilir”

İnatçı kabuslardan nasıl kurtulabilirsiniz?

Yeni rahatlatıcı uyku vakti ritüelinize alıştıkça, bazı kabuslarla başa çıkma stratejileri de oluşturuyor olacaksınız.

Kabusunuz sizi gecenin ortasında uyandırırsa uzmanlar kabusu geride bırakmak için ortamı değiştirmenin önemli olduğunu söylüyor. Kitap, podcast veya bulmaca gibi şeyleri başucu masanızda tutmak işe yarayabilir; iş yapmaktan veya telefonunuzu kapmaktan kaçının.

Bu rahatlatıcı aktiviteleri, zihninizi yeniden rahatlamış ve uykulu hissetmek için yeterince dikkatiniz dağılıncaya ve sakinleştirene kadar kullanın. Bunun 30 dakikadan fazla sürebileceğini düşünüyorsanız, en iyisi yatağınızdan çıkıp yakındaki bir sandalyeye veya oturma odasındaki rahat koltuğa oturmak.

Sonuç olarak;
Şu anda kötü rüyalar (ve kötü uyku) yaşamak tamamen normal. Karantina kabuslarınızdan kurtulmanın garantili bir yolu olmasa da, uykuyu teşvik eden bir takviye almak, farkındalık uygulamak ve bir yedek plana sahip olmak, daha huzurlu bir şekilde uyumanıza ve güne hazır uyanmanıza yardımcı olabilir.

Geri «
Ileri »

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

VDS Kiralama