June 25, 2024

Serumun Cilt Bakımı Rutinindeki Önemi!

Biraz aydınlatıcı, bir parça kapatıcı donuk görünen cildinizi canlandırmaya yetebilir ama makyaj sadece geçici bir parlaklık sunar. Daha uzun süreli bir canlılık ve parlaklık için estetik doktorları bile cildinize nüfuz edecek ürünler kullanmanızı öneriyor. Peki nedir bu ürün? Tabi ki son yıllarda sıkça duyduğumuz serumlar. Cildin derinliklerine nüfuz edebilen ve yüksek miktarda aktif madde sağlayan küçük moleküller içeren aydınlatıcı serumlara hoş geldin demenin zamanı geldi!

Bütün serumlar beklediğiniz etkiyi göstermeyebilir. Cilt bakım rutinimize yeni giren bu ürün öncelikle içerdiği bir sürü kafa karıştırıcı madde ile bizi biraz yoruyor. Sivilce için hangisini kullanalım? Kuru ciltler hangisini tercih etmeli? gibi sorularla bizi baş başa bırakabiliyorlar. Hangi ürünün nasıl etkiler gösterdiğini anlamak için biraz araştırma yapmak şart.

Cildiniz Çok Soluksa
Yüzünüz biraz fazla donuk ve parıldamıyorsa c vitamini içeren serumlar sizin için en doğrusu olabilir. Çok fazla cilt probleminiz yoksa aydınlatıcı özellikli serumlar sizin için yeterli olacaktır.

Hassas Bir Cilde Sahipseniz
Andioksidanlara savaş açan, içeriğindeki maddelerle yüzün rahatlamasını ve sakinleşmesini sağlayan serumlar hassas ciltler için en ideal olanları.

Yüzünüz Çok Kuruysa
Kuru bir cilde sahipseniz bir serumda en çok dikkat etmeniz gereken şey nemlendirme özelliğinin bulunuyor olması. Kuru ciltlilerin diğerlerine göre serum kullanımına daha çok ihtiyacı olduğu açık. Nemlendiricinizin altına onunla uyum sağlayacak bir serum uygulayın farkı göreceksiniz.

Yağlı Bir Cildiniz Varsa
Cildiniz sivilce ve siyah noktalarla sürekli sizi sabote ediyorsa serum seçiminde yağsız seçimler yapmak en akıllıca adım olacaktır. Kırışıklıklarınızı azaltmaya yardımcı olurken akne probleminizi de halleden bir serum harika bir seçenek olabilir.

Geri «
Ileri »

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

VDS Kiralama