May 22, 2024

Kereviz Suyu Detoksu Gerçekten İşe Yarıyor Mu?

Son zamanlarda Instagrammer ve Youtuber’ların elinde sürekli yeşil bir içecek görüyor olabilirsiniz. Evet, yeni trend kereviz suyu detoksundan bahsediyoruz. Bazılarının çok övdüğü bazılarının bir işe yaramadığını söylediği kereviz suyu detoksu gerçekten bir işe yarıyor mu? Bu sorunun cevabını gelin birlikte bulalım.

Neden Kereviz Suyu İçmeliyim?

Kereviz suyu iltihap önleyici içeceklerin başında geliyor. Sürekli vücudunuz ödem topluyor ve kendinizi şiş hissediyorsanız size çok iyi gelebilir. Uzmanlara göre kereviz suyu vücutta bulunan virüsleri, küf, maya ve verimsiz bakterileri aç bırakma ve ardından toksik kalıntılarını bağırsaktan temizleme gücüne sahip. Bu toksinler iltihaplanmanın temel nedenidir, bu nedenle bunların vücuttan atılmasıyla cildinizin esnekliğini, sindiriminizi, zihinsel keskinliğinizi, bağışıklık sisteminizi ve fiziksel enerjinizi geliştirebilirsiniz.

Daha iyi bir cilt ve daha fazla enerji için aslında kahveye ya da takviye gıdalara ihtiyacımız yok. Sadece güçlü bir detoks içeceği bütün bunları size sağlayabiliyor. Ayrıca kereviz suyu şişkinliği de azaltıyor.

Kereviz suyu detoksu yapan bir Influencer tecrübesini şöyle anlatmış

“Her gün sabah saat 5: 00’de egzersiz yapmak için uyanıyorum – evet, bunun çılgınca geldiğini biliyorum. Normalde yüzümü yıkamak, dişlerimi fırçalamak, spor kıyafetlerimi giymek ve kapıdan dışarı çıkmak için önce tuvalete giderdim. Şimdi bu rutine başka bir adım daha ekledim. Dışarı çıkmadan önce kereviz suyumu hazırlıyor ve boş mide ile tüketiyorum. Kereviz suyu bir aydan fazla bir süredir rutinimin bir parçası oldu ve dürüstçe söyleyebilirim ki beni daha mutlu ve sağlıklı hissettirdi. İlk hafta boyunca, daha enerjik olduğumu ve ruh halimde olumlu bir etkisi olduğunu fark ettim. Kafeinden olabildiğince uzak durmaya çalışıyorum, bu da bulabildiğim herhangi bir doğal enerji artışını memnuniyetle karşıladığım anlamına geliyor. İkinci hafta, kereviz suyunun gücüne gerçekten inanmaya başladığım zamandı. Atıştırmayı ve tatlıyı seviyorum ama bu detoksu uyguladıktan sonra şeker, tuz veya yağ ile dolu yiyecekleri canım çekmemeye başladı, şişkinliğim gitti ve kilo verdim.”

Kereviz suyu detoksuna bir şans vermek istiyorsanız yapacağınız şey çok basit. Her sabah kereviz saplarını rondodan geçirip süzmek. Burada püf noktası detoks suyunuzun mutlaka taze olması. Bir akşam önceden hazırlamak gibi bir seçeneğiniz yok. Seçim sizin, kereviz suyuna bir şans vermeye ne dersiniz?

Geri «
Ileri »

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

VDS Kiralama