May 22, 2024

Kış Aylarını Doyasıya Yaşayabileceğiniz 4 Farklı Rota

Tatil denilince aklına hemen deniz ve güneş gelenlerden misiniz? Yoksa sonbahar renkleri ile kaplı bir orman yürüyüşü mü hayal ediyorsunuz? Peki kış aylarındaki küçük tatil kaçamaklarına ne dersiniz? Sizi bilmiyoruz ama bembeyaz karlarla kaplı bir yerde sıcacık bir otelde manzara izlemek bizlere çok çekici geliyor. Bizimle aynı fikri taşıyanınız var ise işte kış aylarını doyasıya yaşayabileceğiniz tatil rotaları:

 

Eskişehir

Soğuğu ile ünlü Eskişehir kış denilince ilk aklımıza gelen yerlerden. Her ne kadar soğuk da olsa donmuş bir Porsuk manzarası, Kanlıkavak Parkı ve Sazova Parkı ile Eskişehir’de kartpostallara yaraşır bir yolculuk yapabilirsiniz. Tren yolculuğunu seviyorsanız hızlı tren ile kolayca ulaşabileceğiniz Eskişehir’in en büyük avantajı küçük bir şehir olduğu için ulaşımın çok kolay olması. Meşhur çiğ böreğini de denemeden dönmeyin bizden hatırlatması.

 

Abant

Cennetten beyaz bir köşe ayırtmak ve manzaranın tadını çıkarmak istiyorsanız Abant tam size göre. Kış aylarında çokça misafiri ağırlayan Abant aynı zamanda şömine başında romantik anlar yaşayabileceğiniz, hafta sonu kaçamağı için harika bir alternatif.

 

Alaçatı

Son senelerde yaz tatillerinin en kalabalık rotası Alaçatı’yı bir de kışın keşfetmeye ne dersiniz? Hem keşmekeşten uzak sokaklarda eski taş evleri keşfedin hem de huzurlu bir Ege tatiline merhaba diyin.

 

Kapadokya

Instagram’da rengarenk balon paylaşımları görmeye başladıysanız Kapadokya sezonu açılmış demektir. Hem yazın hem kışın hem yerli hem yabancı turist bolluğu yaşayan Kapadokya her mevsim başka güzel. Peribacalarını ve mağara otelleri görmeden, yerel şarapları tatmadan dönmeyin.

Geri «
Ileri »

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

VDS Kiralama