May 22, 2024

Likit Mi, Toz Mu? Hangi Allık Size Uygun?

Bu ay hangi allığın bizim için en uygun allık olduğunu seçiyoruz. Allık öyle bir makyaj malzemesi ki çok kullandığınızda yüzünüzde tüp patlamış görünümü verirken doğru kullanıldığında hafif güneşten yanmış gibi canlı ve doğal bir görünüm yaratıyor. Peki piyasada bu kadar allık türü varken hangisi bize uygun nasıl seçeceğiz? Gelin birlikte inceleyelim.

 

Pudra

Sağlıklı bir ışıltıya odaklanan bir görünüm için, özellikle yağlı ciltler için veya kendinizi sıcak iklimlerde bulduğunuzda, bir toz formülasyondan başka bir yere bakmayın. İster ışıltılı ister mat olsun, büyük, yumuşak bir fırça ile doldurulmuş şeffaf, toz allık uzun süreli doğal görünüm sağlar. Kontür yapmak isterseniz de kullanabilirsiniz.

 

 

 

Likit

En uzun ömürlü sonucu sağlayan likit allıkların sırrı sürdükten sonra hemen yaymanız gerektiği çünkü lekeli bir görünüm yaratabilir. Bu formüller, sentetik bir fırça ile eşleştirildiğinde en iyi sonucu verir (allığı doğrudan yanaklarınıza sürdükten sonra karıştırmak için). Normal ve kuru cilt tipleri için harikadır ve daha doğal bir sonuç verir.

 

Jel

Yüksek nem, şeffaf, güneşten yanmış gibi görünen yanaklar ve sade güzellik anları için en iyisi olan bu allık dokusu, beklenmedik bir anda utandığınızda kızaran yanakların görünümünü sunuyor. Parmak uçlarınızla hafif hafif vurun. Ayrıca, tüm cilt tiplerinde çalışır. Renk olarak ise portakal veya şeftalinin tonlarını tercih edebilirsiniz.

 

 

Krem

Krem allık kuru ciltler için en iyisidir, ancak dokusu normal ve yağlı ciltler için de idealdir. Krem allıkları, sentetik makyaj fırçanızla kolayca kullanabilirsiniz, ancak stick şeklinde olanların kullanımı en pratik olandır, sürün ve dağıtın bu kadar basit.

 

 

 

 

Geri «
Ileri »

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

VDS Kiralama