April 25, 2024

Yükselen Burç Nedir? Ve Bizi Nasıl Etkiler?

Astroloji ve zodyak burçlarını düşündüğümüzde, çoğu insanın aklına hemen güneş burcu gelir – ki muhtemelen bildiğiniz gibi, doğum gününüze göre kolayca güneş burcunuzu öğrenebilirsiniz. Ama aslında kişisel astrolojinizde yalnızca güneş burcunuzdan çok daha fazlası var. Önemli gezegenlerin her biri için işaretleriniz var ve hem gezegenlerin doğum haritanızdaki yerleşimi hem de gezegenler arasındaki ilişkiler astrolojik olarak kim olduğunuzu etkiler.

Güneş burçları kesinlikle burç haritalarının sakinleri arasında en tanınmış olanı olsa da, muhtemelen insanların ay burçları ve yükselen burçlar hakkında konuştuğunu da duymuşsunuzdur. İşte bununla ilgili hızlı bir açıklama: Tıpkı güneşin evrenimizin merkezi olması gibi, güneş burcunuz da sizin merkezinizi, egonuzu ve temel doğanızı temsil eder. Öte yandan, ay burcunuz, daha özel, savunmasız yönlerinizi temsil eder – duygularınız, rahatlık bölgeleriniz ve yalnız olduğunuzda ve en çok beslendiğinizde olduğunuz kişiyi. Fakat yükselen burç nedir ve neyi temsil eder?

Diğer önemli işaretlerinizin (güneş burcunuz, ay burcunuz, Venüs burcunuz vb.) Büyük bir kısmının aksine, yükselen burcunuz herhangi bir gezegenin yerleşimine dayanmaz. Aksine, doğduğunuz andaki doğu ufkunun konumuna dayanmaktadır. Doğduğunuzda doğuda ufukta yükselen işaret (adın geldiği yer burası), Yükselen burcunuz olarak kabul edilecektir – ve bu aynı zamanda yükselişiniz olarak da bilinir. Yükseleniniz ayrıca doğum haritanıza da yansıtılır, çünkü her zaman ilk evinizin zirvesinin düştüğünün işareti, yani onu takip eden on iki evin tümünün zirvesini belirler.

Öyleyse, Yükselen Burcunuz Tam Olarak Ne Anlama Geliyor?

Yükselen burcunuz aslında ~ ilk bakıştaki sizsiniz ~. Bu, kim olduğunuzun ve dış dünyaya sunduğunuz versiyonunuzun (kasıtlı olarak veya istemeyerek) yüzeyine benzer. Yükselen burcunuz, bir grup ortamında kim olduğunuzdur, bu, biriyle tanıştığınızda verebileceğiniz ilk izlenimdir. Yükselen, kendimizin dünyaya gösterdiğimiz parçamızdır – kişiliklerimizi, görünüşümüzü ve hatta kıyafet zevkimizi. İsteyerek ifade ettiğimiz bizim parçamızdır. Dolayısıyla, güneş burcunuz daha derin benliğinizi temsil ederken ve ay burcunuz daha özel iç dünyanızı temsil ederken, yükselen burcunuz genel titreşiminiz ve estetiğiniz gibidir – ve görünüşünüz, tarzınız, kişiliğiniz söz konusu olduğunda bu doğrudur.

Geri «
Ileri »

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

VDS Kiralama