July 13, 2024

2023’ün En Popüler Cilt Bakımı Trendleri

Hiçbir şeyin tadı sağlıklı bir cildin verdiği his kadar güzel olamaz, değil mi? Aydınlık bir çehre elde etme yolculuğu uzun bir yolculuk gibi gelebilir çünkü günümüzde parmaklarımızın ucunda çok fazla bilgi var. 2028 yılına kadar 207 milyar doların üzerinde satışa ulaşması beklenen küresel cilt bakımı pazarıyla, bu sektörde daha büyük ve daha iyi tedaviler, ürünler, araçlar ve yenilikler olacağına bahse girebilirsiniz. İyi bir cilt bakımı rutinine nasıl daha doğal “kapılmış” görüneceğiniz veya daha anlayışlı ve uygun maliyetli bir yaklaşım olsun, aşağıda Vogue, 2023 için en büyük cilt bakımı trendlerini öğrenmek için uzmanlarla konuşuyor.

 

Kopmuş Cilt

Yeni bir tedavi dalgası, hayallerin yapıldığı kopmuş cildi teslim etmeyi vaat ediyor. Mart ayında Birleşik Krallık’ta kullanıma sunulan EmFace, radyofrekansı yüksek yoğunluklu elektrik alanlarıyla birleştirerek kollajen ve elastini güçlendiriyor, cildi sıkılaştırıyor ve sonuç olarak daha düzgün bir görünüm için yüzün altındaki kas yapısını güçlendiriyor. İğnesiz ve kesinti olmadan, sarkmayı önlemenin anahtarıdır.

Bu arada, talep gören estetik doktoru Dr Sophie Shotter, cilt kolajeninin doğal üretimini desteklerken yüz hacmini eski haline getirmek için Allergan’ın yeni hibrit enjekte edilebilir ürünü HArmonyCa’nın kullanımıyla başlayan bir dizi tedavi olan Advanced Collagen Remodeling Tweakment’i başlatacak. Bir ay sonra gerçekleştirilen ikincisi, hidrasyonu ve dokuyu artırmak için enjekte edilebilir bir hyaluronik asit olan Volite kullanır. Ayrıca, kolajeni içten dışa artırmak için sindirilebilir bir kolajen takviyesi ve retinoid kremle eve gönderileceksiniz.

 

Derinlemesine Sağlık

Dengeli bir yaşam tarzı olmadan optimal cilt sağlığı diye bir şey yoktur, derinlerde bunu hepimiz biliyoruz. Ancak The Future Laboratory’ye göre, “sağlığa doğrudan faydaları olacak şekilde tasarlanmış, bilimin önderliğindeki güzellik formüllerini ve araçlarını” dahil etmeyi giderek daha fazla tercih ediyoruz. Iräye’nin vücudun lenfatik sistemini topikal olarak harekete geçiren lenfatik cilt bakımı veya stresin neden olduğu yüz gerginliğini azaltmak ve migreni hafifletmek (ve cildi temizlemek) için vurmalı terapinin güçlerinden yararlanan TheraFace Pro cihazı olsun, sunacağımız ürünler Sadece cilt sağlığından çok daha derine inmek için şehvet duymak – aynı zamanda genel sağlığımız için de mükemmeldirler.

 

Ziyaret Edilecek Yeni Salon

Yüz bakımı artık sadece cildin görünümünü iyileştirmekle ilgili değil. Londra’nın son derece popüler Pfeffer Sal kliniğini kuran Andrea Pfeffer, yeni girişimi Salon C. Stellar’ı piyasaya sürdü. Evet, nefes çalışması, astroloji ve beslenme terapisinin yanı sıra paketle cilt bakımı sayesinde cildiniz parlayacak ama ruhunuz da parlayacak: “Tedavilerin bir boyuttan daha fazlası olması gerekiyor” diyor. “Harika bir cilt elde etmenin yanı sıra stres atma veya manevi güvence gibi birçok faydası olan dönüştürücü bir deneyim yaşamış olarak salondan çıkmanız gerekiyor.”

 

Tedaviden Çok Önleme

Dr Shotter, “Y kuşağı ve Z Kuşağı, sırf henüz yaşlanmadıkları için yaşlanmaya çare aramıyorlar” diyor. “Önleme ve korumaya can atıyorlar. Yaşlanmanın çok ince belirtilerini bulduktan sonra yirmili ve otuzlu yaşlarında estetik tedavilere başlıyorlar.” Prosedürler, daha olgun muadillerinin kullandığı prosedürlerle aynı olsa da, önleyici (ve bazıları proaktif diyebilir) rotanın, daha hafif cihaz protokollerinin yanı sıra daha düşük dozlarda ve hacimlerde enjekte edilebilir maddeler kullanmakla ilgili olduğunu söylüyor.

 

Bariyeriniz Daha İyi

2022’de cilt bariyeri sağlığımızla neredeyse aynı noktaya geldik – onsuz yeni bir yüz diye bir şeyin olmadığını öğrendik. Bu yıl, mikrobiyoma (veya cilt florasına) daha da fazla odaklanarak, cildin bu ayrılmaz parçasının beslenmesine daha fazla önem verildiğini göreceğiz: “Alkol, benzoil peroksit ve benzeri gibi mikrobiyom dostu olmayan her türlü bileşen, formülasyonlardan kayboluyor.” diyor kozmetik dermatolog ve GetHarley klinisyeni Dr Tiina Meder. “Akne, rosacea veya cilt hassasiyetinden muzdarip olanlara büyük ölçüde yardımcı olacak nazik prebiyotik bazlı formüller kullanarak mikrobiyomu özellikle güçlendirmek için daha büyük bir hareket olacak.”

 

Lazer Karıştırma

Yüz bakımı uzmanı Debbie Thomas’a göre, farklı cilt sorunlarının üstesinden gelmek için çok katmanlı bir yaklaşım olan lazer karıştırma, cildin tüm bölgelerinin tek seansta tedavi edilmesini sağlıyor. Bunun alanında uzman bir kişi tarafından güvenli bir şekilde yapılması gerektiğini söylemeye gerek yok: “Akne patlamalarından alacalı pigmentasyona veya rosacea alevlenmesine kadar, cildin genel sağlığı daha güçlü ve daha dirençli olacak” diyor.

Dr Anjali Mahto aynı zamanda büyük bir lazer hayranı ve 2023 için diğer cilt kliniği prosedürlerini geride bıraktığını söylüyor: “Lazer teknolojisi, peeling veya mikro iğneleme gibi geleneksel ofis tabanlı tedavilerden çok daha etkilidir ve tedavileri uygulayan kişinin tecrübeli” diyor. “Etkili fraksiyonel, ablatif olmayan cihazların (enerjinin kolonlar halinde iletildiği ve derinin üst tabakasını yok etmediği veya yok etmediği) kullanımı, klinik araştırma verilerinin sınırlı olduğu renkli ciltte daha güvenli tedavilere olanak sağlamıştır.” Sciton Halo’nun akne izleri, ince çizgiler ve kırışıklıklar, dokusal sorunlar ve gözenek boyutu için harika bir tedavi olduğunu kontrol ediyor.

 

 

 

 

Geri «
Ileri »

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

VDS Kiralama