June 25, 2024

Az Bilinen Tatil Rotaları

Uzun bir aradan sonra bu yaz sonunda tatil yapmaya karar verenlerdensiniz fakat nereye gideceğinizi bilmiyorsunuz. Her sene gittiğiniz kalabalık yerleri bu sene es geçip biraz daha az bilinen bir yere tatile gitmek istiyorsunuz fakat aklınıza alternatif bir yer gelmiyor mu? Gelin birlikte ister uzun ister kısa bir tatil planınız olsun ülkemizin çok da keşfedilmemiş sakin tatil yerlerini birlikte inceleyelim.

 

Küçük Kargı Koyu – Muğla

Ege’nin en fazla trafik alan yerlerinden olan Muğla’nın saklı kalmış güzelliği Küçük Kargı Koyu adeta keşfedilmemiş bir cennet. Serin rüzgarları ile sığla ağaçlarının hoş kokusunu burnunuza getiren koy aynı zamanda dalış için de harika bir alternatif. Fethiye’ye sadece 3km uzakta olan bu şahane koyu bu yaz keşfetmeden dönmeyin.

Çilingoz Tabiat Parkı – İstanbul

İstanbul’dan fazla uzaklaşmayayım ama yine de tatil yapayım diyorsanız Çatalca’ya ne dersiniz? Çilingoz tabiat parkında isterseniz günü birlik bir serüvene çıkabilir isterseniz de çadırınızı kapıp kamp yapabilirsiniz. Istranca dağlarının bol oksijenini depolamadan gelmeyin!

Bördübet Koyu – Marmaris

Eskiden Gökova mevkii o kadar da kalabalık bir yer değildi fakat son yıllarda yaz aylarında nüfusunda bir artış söz konusu. Siz yine de Marmaris’ten vazgeçmek istemiyorsanız hala keşfedilmemiş bir güzellik olan Bördübet Koyu’nu öneriyoruz. Ormanın içinden geldiğiniz denizin güzelliği karşısında ne yapacağınızı şaşırabilirsiniz! Kız Kumu plajına da uğramadan geçmeyin.

Kekova – Antalya

Biraz tarih biraz da güzel deniz arayışında iseniz size harika bir önerimiz var: Kekova! Arkeolojik bazı heykel ve eserlerin su yükselince su altında kalması ile tam bir görsel şölen sunun Kekova civarındaki Kaş gibi yoğun trafik alan yerlere oranla daha sakin. Muhteşem denizinden bahsetmemize bile gerek yok!

 

 

 

Geri «
Ileri »

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

VDS Kiralama