April 25, 2024

Daha Nemli Bir Cilt İçin Duşa Girmeden Önce Yapmanız Gerekenler

Sağlıklı cilt, duş cilt bakım rutininizle başlar. Muhteşem, parlak bir cilt arıyorsanız, bu uzman ipuçlarını ve ürünleri duş rutininize eklediğinizden emin olun!

 

Kuru bir Fırça Kullanın

Doğal kıllı bir fırça kullanarak vücudun her bölümünün altından başlayın ve kalbinize doğru ilerleyin. Tahrişi önlemek için, her bölgeye yaklaşık 2-3 uzun vuruş uygulayın. Diğer tüm peeling türlerinde olduğu gibi, çok fazla bastırmayın. Daima yumuşak bir dokunuş hedefleyin.

Normal ciltler için haftada 2-3 kez duş cilt bakım rutininize kuru fırçalamayı dahil etmeyi düşünün. İpek kese eldiveni hassas ciltler için daha iyi bir seçenek olabilir.

 

Makyajınızı Çıkarın

Daha kapsamlı bir temizlik sağlamak için duşa girmeden önce makyajınızı çıkarmanız önerilir. Gerçekten “rakun gözleri” ile duştan çıkmak istemezsiniz.

 

Maske Sürün

Yüz maskelerini seviyorsunuz ama hiç vaktiniz yok mu? Duşa girmeden hemen önce bir tane uygulayın. Önerilen süre yaklaşık 10 dakika olduğundan, saçınızı ve vücudunuzu durulamadan önce yıkamak için muhtemelen zamanınız olacaktır.

 

Dereceyi Düşürün

Sıcak duş severler, size bir haberimiz var: Sıcak su sıcaklıkları cildinizin doğal yağlarını hızla uzaklaştırabilir ve daha kuru, daha pul pul bir cilde neden olabilir. Bu, özellikle dermatolojik sorunlarınız varsa veya kışın kuru ciltle uğraşıyorsanız rahatsız edicidir. Ilık su en iyisi.

 

Duş Başlığınıza Yatırım Yapın

İyi bir duş rutini, yerleşik bir duş filtresi gerektirebilir. Cildinizin ve saçınızın kimyasallara (klor gibi) ve sert minerallere maruz kalmasını azaltmakla kalmaz, aynı zamanda duş ve küvetinizde oluşan sert su lekelerini de azaltırsınız!

 

Doğru pH Dengeli Ürünleri Bulun

Saçınızın pH seviyesi yaklaşık 3.5 olmasına rağmen, saç derinizinki yaklaşık 5.5’tir (ve değişikliklere karşı son derece hassastır). Arada bir yere inen ürünler bulmaya çalışın.

Ne yazık ki, şampuan pH seviyelerinin çoğu 6,0 ile 7,0 arasındadır ancak değerler neredeyse hiçbir zaman etiketlerde listelenmez. Saç deriniz kurumaya meyilliyse ve kepek varsa, ihtiyacınız olan değişiklik pH dengeli şampuan ve saç kremine geçiş olabilir.

 

 

 

Geri «
Ileri »

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

VDS Kiralama