June 22, 2024

İnce Saçları Boyayla Daha Hacimli Göstermenin Yolları

Görünüşe göre saçımız nasıl olursa olsun, çoğumuz zamanımızın çoğunu başka bir şey dileyerek geçiriyoruz. Kıvırcık saçlara sahip olanlar saçlarını düzleştirmek için büyük çaba sarf ederken, doğal esmerler de mükemmel sarıyı elde etmek için saatlerini renk uzmanlarının koltuklarında geçiriyor. Herkesin kendi seçtiği saç kesimi, rengi veya stiliyle kendini ifade etme hakkı olsa da, kişinin kendi saçı için en iyi uygulamalar hakkında eğitim alması, kafamızdan çıkan şeyden nefret etmekle onu sevmek arasındaki fark olabilir. Saç uzmanlarına göre bu durum özellikle ince telli saçlar için en iyi saç renklerini seçmek söz konusu olduğunda geçerli.

İnce telli saçlara sahip olanlar yıllardır ultra açık renklerin bu saç tipinde işe yarayan tek renk olduğuna ikna edilmiş olsa da, uzmanlar aynı fikirde değil. Saçınızın sağlıklı ve daha kalın bir görünüme sahip olması için rengin korunması çok önemlidir. Aslında, doğru yöntemler kullanıldığı sürece, her renk ailesinden tonların ince telli saçlar için düşünülebileceğini düşünüyor. İnce telli saçlarda işe yarayan altı renk ve renginizden en iyi şekilde yararlanmanızı sağlayacak şekillendirme önerileri için okumaya devam edin.

  1. Tek renk yerine…

Deneyin: Boyutlu Renk

Bir saç rengi seçerken düşünmeniz gereken ilk şey, bakımını ne kadar sürdürebileceğinizdir. Eğer saçınızın taze görünmesini sağlamak için stilistinizi yeterince sık ziyaret edemiyorsanız, baştan aşağı tek bir renkten uzak durun. Soluk renkler ince saçların daha az arzu edilen özelliklerine daha fazla dikkat çeker, bu nedenle özellikle ince bölgelere dikkat çekmeyen çok tonlu renkler iyi bir harekettir.

Şekillendirme ipucu: Uzmanlar, renk hizmetleri arasında uzamayı maskelemek için kullanabileceğiniz şekillendirme hileleri olduğunu söylüyor; örneğin, kökte tekstüre edici bir pudra veya sprey ile hacim kazandırmak ve düzden çok zikzak şeklinde saç ayırmak gibi. Sadece bu tüyoların bile kök uzamasını gizlemek için harikalar yarattığını ve böylece saçın daha dolgun görünmesine yardımcı olduğunu söylüyor.

 

  1. Belirgin Büyüme Yerine…

Deneyin: Kasıtlı Gölge Kökler

Uzmanlar, doğru yöntemler kullanıldığı sürece çoğu renk ailesinden tonların ince telli saçlarda iyi sonuç verebileceğine inanmakla birlikte, saç renginiz ile kökleriniz arasında keskin bir sınır çizgisi oluşmasına karşı uyarıyor. “Renk tonlarına kontrast eklemek yoğunluk yanılsaması yaratacaktır, ancak kök bölgesinde derinlik yaratmak için gölge kök veya 3D efekti için birden fazla ton ekleme konusunda stilistinizle konuşun” diyor. Bu şekilde saçınıza daha fazla boyut ve saçınızın uzaması için biraz daha hareket alanı kazandırmış olursunuz.

 

  1. Düz Renk Yerine…

Deneyin: Stratejik Vurgular

İnce telli saçlarda güzel boyutlar görmeyi seviyoruz. Birden fazla ton ekleyerek ve farklı renk teknikleri kullanarak, saçlar gözü kandırarak daha kalın ve dolgun görünebilir. Herhangi bir rengi seçebilir ve stilistinizin yardımıyla, ihtiyacınız olan yoğunluğu görsel olarak ekleyen güzel bir çok tonlu görünüm elde edebilirsiniz.” Yüzü çerçeveleyen röfleler, sarışın babylights ve balyaj gibi saç boyama teknikleri burada işe yarayabilecek seçeneklerden sadece birkaçı.

 

  1. Yüksek Bakım Gerektiren Renkler Yerine...

Deneyin: Az Bakım Gerektiren Renk

Uzmanlar ince telli saçlara sahipseniz renk bakımının son derece önemli olduğu konusunda kararlı. Bakımı en kolay renklerin çok tonlu ve düz olmayan renkler olduğunu, böylece doğal saçınızın çok belirgin olmadan biraz uzaması için kıpırdama alanı olduğunu söylüyor. Bu özellikle ince telli, doğal sarı saçları olan ve koyu ya da kızıl rengi tercih edenler için önemlidir. Doğal renginiz uzamaya başladıkça, doğal renginizden yalnızca birkaç ton daha koyuya gitmiş olsanız bile kökleriniz önemli ölçüde daha açık görünecektir. Saçınız zaten doğal olarak ince ve açık renkliyse, bazen ekstra ince görünebilir ve hatta bazı bölgelerde kel noktalara benzeyebilir.

 

Geri «
Ileri »

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

VDS Kiralama